شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹
13 ربيع ثاني 1442
Saturday, 28 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 298292
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
تصویری از دکتر کرمی که معادلات را برهم زد
تصویری از دکتر کرمی که معادلات را برهم زد
یادداشت دانشجویی/ محمدرضا بنافیان

تصویری از دکتر کرمی که معادلات را برهم زد

استان بوشهر که دارای بزرگترین مخازن نفتی و گازی در منطقه‌ی غرب آسیاست، درسایه بی‌عرضگی و بله‌قربان‌گو بودن مسئولانش، متاسفانه به عابربانک پایتخت‌نشینان تبدیل شده است.‌

به گزارش دانشجونیوز؛ محمدرضا بنافیان/ استان بوشهر که دارای بزرگترین مخازن نفتی و گازی در منطقه‌ی غرب آسیاست، درسایه بی‌عرضگی و بله‌قربان‌گو بودن مسئولانش، متاسفانه به عابربانک پایتخت‌نشینان تبدیل شده است.‌

اگر چرخی در استان بوشهر بزنید متوجه خواهید شد که پالایشگاه‌های عظیم نفتی و گازی تاثیر ملموسی بر معیشت مردم و آبادانی استان نگذاشته است.

حدود چهار ماه پیش بود که بالاخره صدای مظلومیت مردم استان از دهان یکی از منتخبانشان در مجلس یازدهم شنیده شد.

ابراهیم رضایی، نماینده‌ی مردم دشتستان در مجلس یازدهم در یک پیام ویدیویی از وزارت نفت به علت عمل‌ نکردن به مسئولیت اجتماعی‌اش در قبال مردم استان در قضیه ویروس کرونا انتقاد جدی کرد و یادآور شد که با وجود احداث چندین بیمارستان در استان های دیگر، هنوز یک بیمارستان هم در استان بوشهر حتی برای کارمندان خود نساخته است.

رضایی در اولین نطق میان دستور خود در مجلس هم با بیان اینکه با «ب.ز ها چه در اوین و چه در نفت مخالفیم» نشان داد که هنوز وعده‌ی انتخاباتی خود مبنی بر دنبال کردن استیضاح وزیر نفت را فراموش نکرده است.

در شرایطی که با توجه به نزدیک بودن تفکرات هر چهار نماینده‌ی استان، انتظار می‌رفت دیگر نمایندگان استان هم همچین مواضعی داشته باشند؛ در چند روز گذشته، تصویری از دکتر کرمی، نماینده‌ی تنگستان و دشتی در کنار وزیر نفت دیده شد که این معادلات را تاحدودی برهم زد.

ب.ز نفتی یا ژنرال زنگنه را بیشتر از اینکه با خدماتش بشناسیم با خسارت‌های کلان میلیارد دلاری‌اش در قراردادهای کرسنت، صادرات گاز به ترکیه و ترکمنستان و حذف کارت‌سوخت می‌شناسیم. قرارداد با شرکت توتال و افزایش سه‌برابری یک‌شبه‌ی قیمت بنزین و خسارات مادی و معنوی پس از آن از دیگر شاهکارهای وی است.

حالا باید دید که آیا این نماینده‌ی استان که هنوز به وعده‌ی انتخاباتی خود مبنی بر شفافیت آرایش در مجلس عمل نکرده است، حاضر است ظلم وزرات نفت در حق مردم استان و خسارات زیان‌بار سکان‌دار این وزارت در طی سالیان اخیر را با قول کاغذی وزیر نفت مبنی بر تخصیص مبلغ ناچیزی(با توجه به ذخایر عظیم نفت و گازی استان) به پروژه‌های حوزه‌ی انتخابیه خود نادیده بگیرد یا دوشادوش دیگر نماینده‌ی استان، پیگیر استیضاح وزیر نفت به جهت تضییع حقوق عامه‌ی مردم استان و فساد و ناکارآمدی وی خواهد بود؟

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*