شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹
19 ذو الحجة 1441
Saturday, 8 August , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 298320
  • ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
  • نویسنده : مریم غریبی
سلام بر یادگار کربلا
سلام بر یادگار کربلا
دل نوشته دانشجویی/ مریم غریبی

سلام بر یادگار کربلا

امام من، تو در مصیبت کربلا بزرگ شدی و رنج هایت همیشگی شد تا راوی دردهای بهترین بندگان خدا باشی، تا قصه عشق فراموش نشود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ مریم غریبی/ سلام ای یادگار کربلا، سلام ای کشته ی داغ مدینه، سلام ای باقر علم نبیین، سلام ای وارث طاها و یاسین…

آقای من، از خردسالگیت چه به یاد داری؟! گویی رد اشک های روی گونه ات روایت ها دارد. آری مسموم زهری تو؛ اما مقتول غم های حسینی.

امام من، از همان لحظه شروع شد روزگار توأم با اندوه و رنج تو؛ از همان لحظه که کودکی ات را با هفتاد و دو پروانه سرخ، بدرقه کردی، از همان لحظه که مصیبت را در بالاترین درجه در پنج سالگی، به نظاره ایستادی، از همان لحظه که پا به پای غل و زنجیرهای بسته بر دست و پای پدر، خون گریستی.

امام باقر (ع) از همان لحظه، تو در مصیبت کربلا بزرگ شدی و رنج هایت همیشگی شد تا راوی دردهای بهترین بندگان خدا باشی… تا قصه عشق، فراموش نشود.

گفتی از یادت نمی رود روزی را که بادهای مخالف امان نداد، روزی را که خورشید بود و سایه شوم غبارها. به چشم خویش دیدی به روی نیزه سر آفتاب را، دیدی گلوی پرپر طفل رباب را، دیدی تیر سه شعبه با دل مولا چه کرد. منزل به منزل در اسارت، تا شام، هم پای زینب و سه ساله دویده ای. گفتی هرگز غروب قافله از یادت نمی رود.

حال در غربت مدینه سوگوار کربلایی. مظلومیتت ارث حسین است و ارث از حسن شد غربتت. به راستی که هم از تبار مجتبی و هم از تبار کربلایی. این لحظه های آخری حرف تو شد “لا یوم کیومک”. حتی این لحظه های آخر هم آموزگار کربلایی.

آقا جان، دلم برای غربتت می سوزد، برای قبر زار و خلوت شما می سوزد. در شب شهادتت ما روضه نمی خوانیم مزارت خود روضه خوان است. چرا که بی چراغ است و سایه بان، چراکه مرغ مهاجر نداری، چراکه خادم و چاکر نداری. آقای من تو خود گریه کن حقیقی امام حسینی و شب شهادتت حتی یه دونه زائر نداری…

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدِ بْنِ عَلِیٍّ بَاقِرِ الْعِلْمِ وَإِمَامِ الْهُدَى وَقَائِدِ أَهْلِ التَّقْوَى وَالْمُنْتَجَبِ مِنْ عِبَادِکَ اللَّهُمَّ وَکَمَا جَعَلْتَهُ‏ عَلَماً لِعِبَادِکَ‏ وَمَنَاراً لِبِلَادِکَ وَمُسْتَوْدَعاً لِحِکْمَتِکَ وَمُتَرْجِماً لِوَحْیِکَ وَأَمَرْتَ بِطَاعَتِهِ وَحَذَّرْتَ عَنْ مَعْصِیَتِهِ فَصَلِّ عَلَیْهِ یَا رَبِّ أَفْضَلَ مَا صَلَّیْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ ذُرِّیَّهِ أَنْبِیَائِکَ وَأَصْفِیَائِکَ وَرُسُلِکَ وَأُمَنَائِکَ یَا رَبَّ الْعَالَمِینَ.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*