شنبه, ۸ آذر , ۱۳۹۹
13 ربيع ثاني 1442
Saturday, 28 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 298440
  • ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
دقیقا مدعی کدام دستاورد برجام هستید!؟
دقیقا مدعی کدام دستاورد برجام هستید!؟
یادداشت/ مهدی جمالی

دقیقا مدعی کدام دستاورد برجام هستید!؟

سؤال جدی مردم استان بوشهر از آقای خورشیدی آن است که شما دقیقا مدعی کدام دستاورد برجام هستید!؟ مقام معظم رهبری فرمود: «من علت مذاکره نکردن با آمریکایی‌ها را بارها گفته‌ام، اما برخی یا متوجه نمی‌شوند و یا وانمود می‌کنند که متوجه نشده‌اند»

به گزارش دانشجونیوز؛ مهدی جمالی/ جواب آقای خورشیدی (معاون استانداری بوشهر) از زبان رهبر انقلاب (حفظه الله)

معاون محترم سیاسی ـ اجتماعی استان بوشهر در سخنرانی ۲۴ تیر با اشاره به دستاوردهای برجام گفتند که: «ثبات اقتصادی فردای برجام به مردم یادآوری نشد و نتیجه آن شد که ما در مقام متهم و آن کسانی که مانع ایجاد کردند و باعث زمین خوردن برجام شدند در مقام مدعی درآمدند… کسانی که از زمین خوردن برجام خوشحال شدند و مانع تصویب FATF شدند امروز سنگ سینه اقتصاد و معیشت مردم را فریاد می زنند».

سؤال جدی مردم استان بوشهر از ایشان آن است که شما دقیقا مدعی کدام دستاورد برجام هستید!؟ مگر مقام معظم رهبری در سخنرانی ۱۰ مرداد و به مناسبت عید قربان نفرمود: «برجام خسارات فراوانی به کشور زد»؟ رهبر انقلاب همچنین در ادامه فرمودند: «من علت مذاکره نکردن با آمریکایی‌ها را بارها گفته‌ام، اما برخی یا متوجه نمی‌شوند و یا وانمود می‌کنند که متوجه نشده‌اند».

آقای خورشیدی عزیز شما چه می‌گویید؟ حتی بسیاری از همفکران و بزرگان شما در دولت، مانند عراقچی گفتند که «دستاوردهای برجام نزدیک به صفر است» آقای سیف گفتند: «دستاوردهای برجام تقریبا هیچ بوده است» آقای ظریف نیز گفت: «طرف ما نه به روح برجام پایبند بوده و نه به جسم آن»

آقای خورشیدی عزیز دولت شما که به اقرار خودشان در برجام چیزی به دست نیاوردند. حال سؤال دیگر مردم استان از شما و همفکران شما این است که در مقابل هیچ، می‌خواستید چه چیزی را بدهید؟ صنعت هسته‌ای.

امروز مقام معظم رهبری فرمود: «صنعت هسته‌ای نیاز قطعی فردای کشور ماست… و هیچ عقل و انسان با عزتی به کنار گذاشتن آن حکم نمی‌کند». رهبر انقلاب فرمودند: «هدف اصلی آمریکایی‌ها از ادعای مذاکره، گرفتن توانایی‌های حیاتی ملت ایران است».

نمی‌دانم چرا دولت با این‌همه بیانات روشن حضرت آقا باز بر قبر خالی برجام گریه و زاری می‌کند و مسیر خود را می‌رود.

دولت در برجام دست پر رفت و دست خالی برگشت و معامله را به دشمن دیرینه باخت. کاش به جای درس گرفتن و عبرت، متوجه خطاهای خود می‌شد. اما متأسفانه دولت با سادگی تمام به دنبال FATF نیز رفت.

آقای خورشیدی عزیز شما که از اف‌ای‌تی‌اف دم می‌زنید آیا به برجام قانع نشده‌اید و می‌خواهید تمام کشور را به دست دشمنان بدهید! آیا وقت آن نشده کمی دشمن را بشناسید و دست از سادگی بردارید!؟

آقای خورشیدی عزیز اشتباهات دولت شما باعث این وضعیت اقتصادی شد. تعطیلی کارخانجات داخلی یکی پس از دیگری، عدم اتکاء به توانمندی‌های داخلی و تولید داخل، عدم اعتماد به جوانان، توجه تمام به برجام و گره زدن همه‌ی مسائل به آن…

همه‌ی این‌ها را فرزندان انقلاب تذکر دادند ولی متأسفانه شما و دولت در مقابل، همه را به چشم دشمن دیدید و گفتید ما صبر می‌کنیم تا درخت برجام سیب و گلابی بدهد و از تخمی که نکاشته‌اید انتظار میوه دارید!

مقام معظم رهبری امروز فرمودند: «با وجود تأکیدهای مکرر همچنان واردات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود، ادامه دارد»، «کشور ماه‌ها معطل وعده‌های اروپایی‌ها شد»، «اینستکس بازیچه‌ای بود که محقق نشد»، «بخش هایی از این دولت خوب عمل نکردند». آقای خورشیدی عزیز مشکلات کشور این کارهایی است که در دولت فعلی انجام شده و حضرت آقا تذکر دادند.

اما مشکل اصلی همانطور که حضرت آقا فرمودند «تحریف» است. مقام معظم رهبری فرمودند «برخی آدرس غلط می‌دهند و می‌گویند برای رفع مشکلات و تحریم‌ها باید کوتاه بیایید و ایستادگی نکنید و متأسفانه برخی در داخل نیز این آدرس غلط را تکرار می‌کنند».

آقای خورشیدی عزیز راه رفع مشکلات برجام نیست بلکه اقتصاد مقاومتی، جهش تولید و تکیه به داخل است.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*