دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
4 صفر 1442
Monday, 21 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی
  • شناسه : 298550
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
داغ آیت کم از داغ بهشتی نداشت
داغ آیت کم از داغ بهشتی نداشت
علی عمرانی:

داغ آیت کم از داغ بهشتی نداشت

علی عمرانی، کارشناس تاریخ انقلاب، در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز بیان کرد: داغ آیت کم از داغ بهشتی نداشت که با وجود گمانه زنی ها از دخالت سازمان‌ مجاهدین خلق هیچ گاه جوانب ترور ناجوانمردانه ایشان مشخص نشد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ علی عمرانی، کارشناس تاریخ انقلاب، در گفتگو با خبرنگار دانشجونیوز به مناسبت سالروز ترور شهید حسن آیت بیان کرد: شهید آیت، نماینده ی اولین مجلس شورای اسلامی بودند و عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی که در تدوین قانون اساسی، و الحاق اصل ولایت مطلقه ی فقیه به آن، نقش محوری و بنیادین داشتند.

علی عمرانی ادامه داد:‌ ایشان از مظلوم ترین شهدای انقلاب هستند که هیچ گاه جوانب ترور ناجوانمردانه ایشان مشخص نشد. هرچند گمانه زنی ها از دخالت سازمان مجاهدین خلق در این جنایت حکایت دارد اما هر چیزی ممکن است. داغ آیت کم از داغ بهشتی نداشت.

عمرانی در رابطه با ویژگی‌ های شهید آیت اظهار داشت: از ویژگی های برجسته ی ایشان زمان شناسی، شناخت به موقع حق و باطل، و همچنین زبان تند و آتشین شان بوده است. نطق های غرای شهید آیت در مجلس تکرار نشدنی است.

کارشناس تاریخ انقلاب تصریح کرد: آیت که از مخالفان اساسی بنی صدر بود با درایت خاص خود طرح عزل بنی صدر را در مجلس کلید زد و صبح شهادت برای مخالفت با نخست وزیری مهندس موسوی به پارلمان می‌رفتند اما ۶۵ گلوله مانع ورود آیت به مجلس شد.

وی در پایان ضمن اشاره به سطح توقعات مردم از نمایندگان فعلی خود گفت: شاید کوچکترین توقع مردم از نمایندگان فعلی مجلس این باشد که نه در حرف که در عمل رهرو آیت ها و دیالمه ها باشند. مردم ما خدمت گزاران واقعی خود را میشناسند و فراموش نمی‌کنند.

عمرانی اضافه کرد: در شرایط کنونی شناخت حق و تلاش مثمر و مستمر در راستای آرمان های انقلاب یک واجب بر ذمه ی نمایندگان است. توقع داریم آیت‌گونه از مواضع مردم و انقلاب در برابر بدخواهان صیانت کنند و در برابر عملکرد خود پاسخگو باشند. از هر چهار نماینده ی استان توقع داریم عملکرد سه ماهه ی خود را از طریق رسانه ی محلی استان، کاملا شفاف و مستند به سمع و نظر مردم برسانند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*