شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
2 صفر 1442
Saturday, 19 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 298677
  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
  • نویسنده : پریسا حیاتی
غدیر روز تایید حدود بر بشریت
غدیر روز تایید حدود بر بشریت
یادداشت دانشجویی/ پریسا حیاتی

غدیر روز تایید حدود بر بشریت

غدیر روز تایید حدود بر بشریت است. غدیر پایان شک و تردید، روز ابلاغ صراط مستقیم است. غدیر روز اقامه صلاة ظهر و قیام حق است. روز روشن عدل الهی.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ پریسا حیاتی/ امام جعفر صادق (ع): أفضلها و أعظمها و أشرفها عندالله منزلة، هو اليوم الذى أکمل الله فيه الدين، و أنزل على نبيه محمد: أليوم اکملت لکم دينکم الخ …
《افضل و أعظم و أشرف اعياد از نظر قدر و منزلت در نزد خدا، روزى است که در آن خدا دينش را کامل کرد و آيه شريفه: اليوم أکملت لکم دينکم … را بر پيامبرش نازل کرد.》

غدیر، روز تایید حدود بر بشریت است. غدیر پایان شک و تردید، روز ابلاغ صراط مستقیم است. غدیر روز اقامه صلاة ظهر و قیام حق است. روز روشن عدل الهی.
غدیر آرزوی همه اولیاءالله، حاصل عمر انبیاست. غدیر سرانجام دین خداست؛ که اگر رسول الله نرسانده بود در آن روز پیام خدا را، گویی که نرسانده بود رسالتش را. خدای که محمد را حبیب الله کرده، حتی او را هم بر سر غدیر اخطار کرده!!
تا بگوید: همه بدانید که اسلام جدایی قرآن و اهل بیت نبی، عاقبت ندارد. اسلام بی ولای علی، سرانجام خیر ندارد.

منکر غدیر خدا را باخته، از دنیا توشه ای بهر آخرت نی اندوخته. روزی که کینه های در دل خفته، امکان ظهور یافت حق در بین بشر به چوپه دار، رفت.

عظمت و شکوه غدیر، غرق در کینه حسودان و نااهلان به کناری رفت تا تاریکی حاکم بشر شود. وقتی چشم بر روشنی خورشید ببندی فقط تاریکی می بینی.

غدیر فخر حق بر باطل است با آن که کوردلانی، خورشید فروزان را به حق باختند و همه عالم را تا به امروز محکوم به این عذاب ساختند. که اگر نبود انکار غدیر گردش روزگار بر چرخ دیگری بود و دنیا به رنگ بهتری.
خورشید تابان حاکم بود و عدالت سهم همه می بود. بشکند دستی که بعد پیمان با علی، راحت بست عهد دیگری. روزی همه عالم را در یک کفه ترازو گر جمع کنند هم، برابری نکند حتی با یک فضل علی.

این تقدیر تلخ امروز را بشر خود نوشته. آن روزی که ایستاد به تماشای آتش، آتشی که بر جان خانه‌ی وحی افتاده بود بیش از آن ریشه های شرافت آدمی را سوزانده بود.

قوم محمد شد قوم موسی، آن زمانی که دید دیگر محمدی باز نمی گردد، شد منکر هارون امت تا ننگ نفاق و عهدشکنی را بر مسلمانان، تاریخی کنند. تا فقط قوم موسی ، مخاطب همه نفرین های قرآن نباشد.

حتی در شکوه شادی غدیر هم نمی توان از یاد برد داغ بر دل خورشید را… نمی توان راحت و بی بغض گفت: «أشهَدُ أَنّ عَلیاً ولی‌َّالله»
انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*