پنج شنبه, ۱۰ مهر , ۱۳۹۹
14 صفر 1442
Thursday, 1 October , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط
  • شناسه : 298668
  • ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
غدیر عید بزرگ جهان اسلام و عید الله اکبر است
غدیر عید بزرگ جهان اسلام و عید الله اکبر است
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر:

غدیر عید بزرگ جهان اسلام و عید الله اکبر است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: غدیر عید بزرگ جهان اسلام و عید الله اکبر است که در آن خداوند یکی از نعمت‌های بزرگش را برای هدایت جهان بشریت ارزانی و نعمت ولایت را در به عنوان استمرار بخش راه نبوت عرضه کرد.

به گزارش دانشجونیوز؛ حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر صبح شنبه ضمن گرامیداشت روز عید سعید غدیر گفت: غدیر عید بزرگ جهان اسلام و عید الله اکبر است که در آن خداوند یکی از نعمت‌های بزرگش را برای هدایت جهان بشریت ارزانی فرمود و نعمت ولایت را در به عنوان استمراربخش راه نبوت عرضه کرد.

وی تصریح کرد: با اعطای نعمت گران‌بهای غدیر، بزرگترین نعمت خداوند که همان اسلام عزیز است بر جهان بشریت کامل شد و سکاندار غدیر، شخصیتی است که در کنار پیامبر اسلام (ص) در مراحل و مقاطع مختلف تاریخ اسلام ایفای نقش کرد و این شخصیت، همان شخصیت ارزشمند حضرت امام علی علیه السلام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با بیان اینکه عید غدیر یکی از اعیاد بزرگ الهی است که در آن نعمت ولایت به جامعه اسلامی عرضه شد، عنوان کرد: ولایت، انسان را در مسیر رستگاری هدایت می‌کند و کسی که از ولایت تبعیت کند رستگار می‌شود.

حجت‌الاسلام سروستانی افزود: جایگاه ولایت مهمترین دژی است که از اسلام دفاع می‌کند و نظام اسلامی به عنوان نعمت عظمای الهی، مسیر نورانی راه سعادت را به بشریت و امت اسلامی نشان می‌دهد.

سروستانی ادامه داد: هر چه داریم از عید غدیر داریم و باید تلاش کنیم با سیره حضرت امام علی علیه السلام بیشتر آشنا شویم و هر بُعدی از ابعاد زندگی امام علی (ع) با خدامحوری و به عنوان یک محور الهی شناخته می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به شرایط امروز جامعه گفت: اقشار مختلف جامعه اسلامی به ویژه هیئت‌های مذهبی، شبکه تبلیغی و جامعه مداحان برنامه‌های خود را با توجه به شرایط ویژه امروز جامعه اجرا کنند و هر کس بسته به نوع فعالیت خود فرهنگ علوی را در جامعه گسترش دهد و به نسل جوان بشناسد و راه نجات جامعه را ترویج بدهند.

حجت‌الاسلام سروستانی تاکید کرد: غدیر از اعیاد بزرگ الهی است و امیدواریم که همه ما توفیق پیدا کنیم سیره امام علی علیه السلام را سرلوحه خود قرار دهیم و مسیر ولایت را به عنوان مسیر اساسی زندگی خود انتخاب کنیم و از این مسیر الهی فاصله نگیریم؛ چرا که تبعیت از مسیر ولایت باعث هدایت جامعه و همچنین جلوگیری از ضلالت و گمراهی می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*