دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
4 صفر 1442
Monday, 21 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 298913
  • ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۵
  • نویسنده : زهرا آراسته نیا
حمایت از صنایع کوچک یعنی کشک!
حمایت از صنایع کوچک یعنی کشک!
تلخند/ زهرا آراسته نیا

حمایت از صنایع کوچک یعنی کشک!

ای صاحب بخت برگشته فال، به حدیث دل انگیز و عاشقانه دلالی و وارد کردن جنس بی کیفت خارجی بپرداز که حمایت از صنایع کوچک و حمایت از تولید داخلی و ایضا جهش تولید در اقتصاد نئولیبرالی، محلی از اعراب ندارد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ زهرا آراسته نیا/ حدیث عشق ز حافظ شنو نه از واعظ/ اگر چه صنعت بسیار در عبارت کرد… ای صاحب فال، سال هاست در پی راه اندازی صنعتی هستی و برای آن چاره ها اندیشیده ای.

ای صاحب فال، غافل از آنکه راه اندازی صنعت را مجوزی باید و دریافت مجوز را مجوزهایی و از جمله آن مجوزها، بودن ژنی خوب در میانه ی ژن های توست و اگر جنس ژن هایت خوب است که برو خوش باش و از خوشی هایت لایو و عکس لاکچری بگیر و پیج ها پرکن، پرفالوور!

لیکن اگر چنین ژنی نداری، چکمه آهنین بپوش و کمربندت را محکم کن و دل به راهروها و پله ها و _ان شاءالله و اگر خوش‌شانس باشی_ آسانسورهای ادارات و سازمان های بیشمار بسپار که زین پس سگ دو زدن های گام هایت در آنها برای اخذ یک امضا بسیار تکرار خواهد شد، تکرار شدنی!

و به نفعت است که حدیث عشق را از من بشنوی و بی خیال صنعت راه انداختن شوی و عمر و جوانی خویش را به هدر ندهی و گوش به وعده های صدمن یه غاز و صدها صنعت صنعت کردن در عبارات سخنرانی های دولتی ها از واعضی گرفته تا ربیعی و حتی خود حضرت شیخ نده که تو را به صنعتی هرچند کوچک نخواهند رساند.

 اگر شنیدی که سامانه شفافیت مجوزها راه افتاده پوزخندی بزن، و‌رد شو که اگر جز این کنی سلول به سلول تنت دروغ بودنش را شهادت خواهد داد و آبرو برایت نخواهد گذاشت!

ای صاحب بخت برگشته فال، آخر مگر دلالی و واردات و حتی قاچاق کالا از چین و ماچین چه بدی داشت که یک بار نکردی و عز خود برده و با به فکر راه اندازی صنایع کوچک، زحمت ما می‌داری؟

به جای فال حافظ گرفتن یک قهوه می‌خوردی و ته فنجانش را نشان زن همسایه می‌دادی… هم به تو می‌گفت که جز زمین خشک و پر از سنگلاخی که هی قل می‌خورند زیر پایت و ضمن زخم نمودن کف پا، کله‌پایت می‌کنند و همانا بوروکراسی اداری و سود وام بانکی و اصلا خود وام بانکی و رانت رانت‌داران و کلی چیز دیگر هستند، نصیبت نخواهد شد.

پس برو به حدیث دل انگیز و عاشقانه دلالی و وارد کردن جنس بی کیفت خارجی بپرداز که حمایت از صنایع کوچک و حمایت از تولید داخلی و ایضا جهش تولید در اقتصاد نئولیبرالی، محلی از اعراب ندارد.
و من الله توفیق

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*