شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
2 صفر 1442
Saturday, 19 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 298945
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۹:۳۶
  • نویسنده : پریسا حیاتی
نام شهید رئیسعلی و همرزمانش بود که کمر اشغالگر انگلیسی را شکست
نام شهید رئیسعلی و همرزمانش بود که کمر اشغالگر انگلیسی را شکست
یادداشت دانشجویی/ پریسا حیاتی

نام شهید رئیسعلی و همرزمانش بود که کمر اشغالگر انگلیسی را شکست

غرور و غیرت و نام شهید رئیسعلی و همرزمان اوست که در گرمای جنوب و با حداقل ها، نظامیان اشغالگر انگلیسی را کمر شکست و قهرمان و پیروز ایستادند. تا بار دیگر نام شیعه ایرانی با دلیری، برده شود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ پریسا حیاتی/ ظلم و نابرابری هر ملتی را به ستوه می آورد. نمی توان درد بی عدالتی را تحمل کرد و هیچ نگفت. نمی توان ظلم دید و کاری نکرد. در دنیای به این بزرگی با خاطرات بسیارش، چه ظلم و ظالم ها که به خود ندیده. شاید این هم خاصیت سکوت و تحمل ظلم اندک باشد که فاجعه آفرین می شود.

سرزمینی با تاریخ و تمدنی کهن مثل ایران که کمتر کسی پیدا می شود که اهمیت و بزرگی این سرزمین را در اکثر مسائل بشری در نظر نگیرد و چه سال ها‌ی بسیاری را که در عذاب ظلم و ظالم سوخته؛ اما همچون نخل های سر به فلک کشیده تنگستان و دشتی، هرگز در برابر ظلم کمر خم نکرده است.

سراسر این مُلک مردان مردی دارد که بی هیچ چشم داشتی برای حفظ خاک و ناموس شان، جان می دهند.

۲۲ مرداد یادآوره تنها بخشی از این قهرمان وطن، با عنوان دلیران دشتی و تنگستان است. مردانی که در مقابل هجوم بیگانه از هر چه داشتند مایه گذاشتند با آن که خیانت و حیله بسیار دیدند باز هم تاب رزم آوردند.

غرور و غیرت و نام شهید رئیسعلی و همرزمان اوست که در گرمای جنوب و با حداقل ها، نظامیان اشغالگر انگلیسی را کمر شکستند و قهرمان و پیروز ایستادند. تا بار دیگر نام شیعه ایرانی با دلیری، برده شود.

و اما صد دریغ و صد حیف که این قهرمانان را نه ظلم بلکه نفاق دوستان زمین زد. سال هاست که این سرزمین قهرمان ساخته و می سازد؛ اما این دوستان دشمن نهاد با وقاحت آنان را تحریف و یا سانسور می کنند تا به خیال خام خود از روشنایی خورشید کم کنند.

کم نیست در این تاریخ کشور که خائنینی چون بنی صدر که روزی ستایشش کردند و بعد تشت رسواییش از بام افتاد. با آن که در هر فرصتی شهید بزرگی چون دکتر حسن آیت، خیانت و بی لیاقتی افرادی همچون بنی صدر و میر حسین موسوی را فریاد زد؛ ولی نگذاشتند که صدایش شنیده شود. تا در باطن این دنیا نوشته شود که آدمی را خودی می شکند قبل بیگانه.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*