دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 299020
  • ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
  • نویسنده : راضیه دریاییان
فرار محمدرضا به قصد قرب الهی!
فرار محمدرضا به قصد قرب الهی!
تلخند/ راضیه دریاییان

فرار محمدرضا به قصد قرب الهی!

حالا این بنده خدا محمدرضا و ثریا خانوم که به قصد قرب الهی سفر کرده بودند، درست است ما پشت سرشان بگوییم که از ماجرا گریخته اند؟!

به گزارش “دانشجونیوز“؛ راضیه دریاییان/  از همان اول هم گفته اند باد آورده را باد خواهد برد…! تعجبی ندارد که وقتی سلطنت و سلطنت داری بشود بازی بازی و هرکس با پارتی بازی عموها و بابایش بشود شاه وضعیت می شود همین که در حکومت ننگین پهلوی می بینید، هی برو هی بمون!

شاه که چه عرض کنم بفرمایید کش تنبان آنقدر تیتیش مامانی که نمی توان گفت پایین چشمت ابرو داری که می خواهد قهر کند و در برود، دیگر بماند که از پس شیطنت ها و ترس از لو رفتن، چه درها که نرفته است.

ماجرا از آن قرار است که بعضی ها تحمل دیدن از ما بهتران را ندارند می گویید نه الان عرض می کنم؛ برای مثال در ۲۵ مرداد ۱۳۳۲ محمدرضا شاه پهلوی وقتی دید که کشورش، ارثیه ی باباجانش، بدست دکتر مصدق افتاده و به نفع او دارد اداره می شود و کلا دنیایی دارد برای خودش اصلا شاه کیلو چند؟! از دیدن این ماجرا به شدت ناراحت شد و قلبش شکست.

با اجرای قانون ملی شدن صنعت نفت و خلع ید چدنی از شرکت نفت انگلیسی بعد از چند دوره مذاکره دولت دلسوز و همیشه در صحنه بریتانیا که تازه به قدرت رسیده بود و بلدم بلدم می کرد طی جلسه ای که در یکی از همان زیرزمین های انگلیسی معروف به اتاقک فکر برگزار گردید به این نتیجه رسیدند که حوصله امان سررفته است بس است دیگر! و تصمیم گرفتند تا همینجور دورهمی یک کودتایی هم در ایران بپا کنند.

از آنجایی که هروقت نام ایران و ایجاد خرابکاری در ایران می آید نام درخشان آمریکا می درخشد که عین جن در صحنه ظاهر شده و مانند جت در قله قاف هم که بوده خود را به موقعیت می رساند، مبادا صحنه ای را از دست بدهد؛ بالاخره الکی که نیست صحبت از یک بزن در روعه (کودتا)عظیم است!

آقای پهلوی عزیز هم که نمی خواست جلوی آنها کم بیاورد گفت چرا شما زحمت کودتا را در کشور من بکشید خودم هستم عین شیر، مگر مرده باشم که غریبه ها بخواهند بیاشوبند و آتش بازی کنند ؟!

بنابراین تصمیم عظیم شاه که در حق ملتش گرفت و حقا که تماما به فکر نفع مردمش بود و اصلا هم به منافع انگلیس حتی فکر هم نمی کرد طی نقشه ای که مو هم لای درزش نمی رفت، قرار بر آن شد که جناب پهلوی فرمان برکناری دکتر مصدق را امضا کنند و بعد خیلی ریز نامه را نصفه شبی که صدایش درنیاید به دست صاحب نامه برسانند… که کسی بیدار شود و خاطرش مکدر گردد، دیگر خودتان می دانید که چقدر شاه به فکر مردمش است؛ حتی دلش نمی خواهد کسی از خواب نازش یک هو بپرد!

از آنجایی که دکتر مصدق زرنگ تر از این حرف ها تشریف دارند انگشت شصت مبارکشان از این موضوع باخبر گشته و دستور داد تا گارد سلطنتی را دستگیر کنند. اینجا بود که جناب شاه از تصمیم جهادی که گرفته بودند باز ماند. وی که از این کار نادم و پشیمان بود احساس کرد که باید سفر کند و کشور را به دست آمریکا و انگلیس سپرد و گفت دست به گاز نزنید که جیز است تا ما برگردیم.

پس به قصد توبه و زیارت بارو بندیل را بستند، دست ثریا خانومش را گرفت و به سمت عراق در رفت. در عراق هم گفت ما که تا اینجا آمده ایم بیا تا برای تعویض روحیه هم که شده و اینکه بادی به کله امان بخورد کمِ زیادی آن طرف تر برویم و به ایتالیا سفر کردند.

حالا این بندگان خدا که به قصد قرب الهی سفر کرده بودند درست است ما پشت سرشان بگوییم فرار کرده اند از ماجرا و گریخته اند ؟! یک نکته مهم خارج از پرانتز وجود دارد آن هم اینکه مادر و پدر که در خانه نباشند احتمال آتش سوزاندن بچه ها نیز در خانه بسیار است. هر چه کردند تا آتش کودتای ۲۵ مرداد را روشن کنند نشد که نشد ظاهرا ذغالش خیس بوده است…! خب ایرادی ندارد، الحمدلله با آن شرایط ایران، وقت برای آتش بازی بسیار است پس نوبت آن را به سه روز بعد یعنی ۲۸ ام انداختند.

در این حین به لطف دستانی که همیشه پشت پرده ماندند و ما هیچ وقت رویمان به روی نحسشان باز نشد خیلی نرم مصدق را برکنار کردند بعد هم که آب ها از آسیاب افتادند خیلی اتفاقی بدون آنکه باخبر باشند شاه -بخوانید عروسک خیمه شب بازی آمریکا و انگلیس- و همسرش را به کشور برگرداندند.

به قول حضرت آقا حکومت پهلوی‌ای که به‌وسیله‌ انقلاب بَرافتاد، دو پادشاه داشت: رضا و محمدرضا، رضا را انگلیس‌ها سرِ کار آوردند، محمدرضا را هم انگلیس‌ها و آمریکایی‌ها. خب شما ببینید این حکومتی که به‌وسیله‌ دست‌های بیگانه سرِ کار بیاید، برای مردم خودش چه نسبتی خواهد داشت، برای آن بیگانه چه نسبتی خواهد داشت…
اگر با آمریکا کنار بیاییم و اصلاً نوکری تمام قد او را قبول کنیم مشکلات حل می‌شود؟! رژیم پهلوی این‌کار را انجام داد، اما نتیجه…!

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*