دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
4 صفر 1442
Monday, 21 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 299066
  • ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
حمایت از ایده‌های جوانان کم‌تجربه اما خوش‌فکر خلاق هدف اصلی ماست
حمایت از ایده‌های جوانان کم‌تجربه اما خوش‌فکر خلاق هدف اصلی ماست
دکتر حبیبی:

حمایت از ایده‌های جوانان کم‌تجربه اما خوش‌فکر خلاق هدف اصلی ماست

مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان گفت: مرکز علم و فناوری بدنبال ساختن یک محصول خاص نیست، بلکه حمایت از ایده های جوانان تازه کار اما خوش فکر و متخصص از اهداف اصلی این مجموعه می باشد.

به گزارش دانشجونیوز؛‌ مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان از سال ۱۳۹۴ موفق به اخذ مجوز اصولی از وزارت علوم شد و از سال ۱۳۹۵ با جذب سه شرکت فن آور کار خود را آغاز کرد و تاکنون نزدیک به ۳۵ شرکت تحت حمایت این مرکز قرار گرفته اند که برخی از آن ها با موفقیت از این مرکز خارج شده اند.

به گفته دکتر حبیبی، مدیر مرکز رشد علم و فناوری شهرستان دشتستان هم اکنون ۲۶ شرکت مشغول فعالیت در این مرکز هستند که این شرکت ها در حوزه های فنی و مهندسی، فرهنگی، خدماتی و عمده شرکت ها در حوزه کشاورزی و صنایع غذایی که متناسب با نیازهای این شهرستان است، فعالیت می کنند.

حبیبی در گفتگو با خبرنگار دانشجو نیوز هدف تاسیس این سازمان را اینگونه بیان کرد: مرکز علم وفناوری بدنبال ساختن یک محصول خاص نیست، بلکه حمایت از ایده های جوانان تازه کار اما خوش فکر، خلاق و متخصص از اهداف اصلی این مجموعه می باشد.

وی در ادامه افزود: تیم ها یا شرکت های نوپا پس از ثبت نام اولیه در سایت این سازمان به نشانی www.vanda.pgstp.ir و ارائه طرح و ایده خود، در جلسه داوری که از طرف مرکز رشد برگزار می گردد از طرح خود دفاع می کنند. داوران از سه منظر فنی تخصصی، اجرایی و بازاریابی و فروش طرح های ارائه شده توسط متقاضیان رو مورد ارزیابی قرار می دهند. سپس مرکز رشد علم و فناوری پس از کسب حدنصاب مورد نیاز، مجوز پذیرش و ورود به پارک را به تیمها یا شرکت های نوآور اعطاء می کند.

حبیبی اضافه کرد: حمایت هایی که در اختیار شرکت های نوپا قرار می گیرد شامل محل استقرار یا دفتر کار و درصورت نیاز فضاهای کارگاهی و آزمایشگاهی، حمایت های تسهیلاتی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، ارائه خدمات مشاوره ایی فنی تخصصی و بازاریابی می باشد.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه پارک علم و فناوری علاوه بر حمایت های تخصصی، در راستای فروش و بازاریابی محصولات تولیدی در سطح ملی و بین المللی تمهیداتی اندیشیده است. به علاوه، مزایایی از قبیل معافیت مالیاتی، اطلاع رسانی و تبلیغ محصولات در رسانه ها و در صورت نیاز فراهم کردن امکان همکاری با شرکت های مشابه یا مشاوره برای ثبت نشان تجاری در اختیار شرکت های تحت حمایت قرار داده می شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*