شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
2 صفر 1442
Saturday, 19 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 299166
  • ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  • نویسنده : مریم غریبی
کشتی مان به گِل نشسته حسین جان
کشتی مان به گِل نشسته حسین جان
دل نوشته دانشجویی/ مریم غریبی

کشتی مان به گِل نشسته حسین جان

آقا جان، لنگرمان را در محرم انداخته ایم، حال و احوال زمین این روزها خوب نیست؛ اما به رسم هرساله اهل آسمان و زمین عزادارند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ مریم غریبی/ 《 اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَْرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ》وسط دل ضعف رفتن های ماه رمضان، روزهایی که دیگر حسابی روزه بردتمان! میان یاعلی یاعلی گفتن ها، میان الغوث الغوث گفتن ها، میان العفو العفو گفتن ها، دلم بی اختیار سراغ محرم را می گرفت. دلم شور محرم را می زد. آن موقع که طعم گس تنها الغوث الغوث گفتن ها را چشیده بودیم.

در نبود احیاها و افطاری ها این گونه تنبیه شده بودیم، چه چیزی جز ترس می توانست این گونه آشفته ام کند؟! از خود بی خودم کند؟! ترس از محرم… محرم که ترس ندارد! محرم که گریه هایش، اشک هایش، سینه زدن هایش، روضه هایش جز زیبایی و سبک بالی چیزی برایمان ندارد؛ اما نگران محرمم، نگران دلم، نگران این شهر. ترسم از نبودن روضه های محرم است.

آقا جان، حال و احوال زمین این روزها خوب نیست؛ اما به رسم هرساله اهل آسمان و زمین عزادارند. یکی رخت مشکیش را میپوشد، یکی روسریش را به پیشانی نزدیک می کند، دیگری آرایش غلیظش را در پس صورت غلاف می کند. بر سردر خانه هایمان پرچم سیاه یاحسین(ع) را برافراشته می کنیم.

در اولین روز عزایت سربند سبز علی اصغر را بر پیشانی شیرخوارگانمان می بندیم اینبار نه در مهدیه ها، در حسینیه کوچک خانه مان و از اعماق وجود ضریح شش گوشه ات را لمس میکنیم و زمزمه می کنیم: دلمان بدجور بهانه ی تو را می گیرد، می خواهیم با تو حرف بزنیم، از دلتنگی هایمان، از بی قراری هایمان، از شرمندگی هایمان، از بی آبروهایمان، از… .

ما ملت امام حسینیم، لنگرمان را در محرم انداخته ایم، کشتی مان به گل نشسته حسین(ع) جان…

آقا جان؛ فکرمان را با فکرت هم سو کن، ما را با خودت هم مسیر کن و اربعین به کربلا برسان… الهی آمین.

انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*