دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
4 صفر 1442
Monday, 21 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 299284
  • ۰۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
  • نویسنده : زینب حسن پور
محرم عشق است و کربلا مدرسه عاشقان
محرم عشق است و کربلا مدرسه عاشقان
دل نوشته دانشجویی/ زینب حسن پور

محرم عشق است و کربلا مدرسه عاشقان

محرم یک اشاره و کربلا یک نماد از تلاوت هر ساله حقیقت احدیت است. حسین علیه السلام مظهر خدا و یارانش باور تولد بعد مرگ است.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ زینب حسن پور/ محرم و رخت سیاه، محرم و بساط عزا محرم وحزن؛ اما فلسفه حزن محرم نه برای کشته شدن است که محرم ریشه زاییده از بطن هابیل و قابیل است.

محرم تکرار همان تراژدی چیدن سیب حوا است، محرم فرزند ناخلف حرص و آز بشراست و فرزند آدم هر سال در عزای ریخته شدن خون شرافت محزون است.

کربلا نقطه خیزش انسانیت از خاک مرده است، کربلا پایش حقانیت خدا بر قلب انسان است.

محرم یک اشاره و کربلا یک نماد از تلاوت هرساله حقیقت احدیت است. حسین علیه السلام مظهر خدا و یارانش باور تولد بعد مرگ است. سال ها از ریخته شدن خون حسین علیه السلام می گذرد؛ اما حقیقت همچنان جوشان ونمایان است و مادران به شیرخوارگانشان عشق حسین را می نوشانند و پدران تعظیم در برابر عظمت مظهر خداوند را بر زانوان پسران می آموزند.

محرم عشق است و کربلا مدرسه عاشقان… اینجا انسان و ملک زانو برزمین هستند. رنگ و نژاد درست مثل روز خلقت بی معناست. همه در محضر یک استادند و استاد درس عشقش را به یک روش برای همه تدریس می کند.

اینجا کربلاست…!
خاکی که حزنش، چشم را می گریاند؛ اما قلب را می رهاند از تاریکی ها. اینجا پل ثراط است؛ جایی که فارغ از کیش و مذهب میعادگاه عاشقان وآزادگان است، اینجا خاکش توتیای چشم شب زنده داران لیالی قدر است.

محرم امسال رسید، محرم خواب آشفته شیطان را به ارمغان می آورد، محرم چشم بسته حق شناسان را بر حق کشی ها بازمی کند. امسال طلوع محرم متفاوت است، عاشقان درس عشق امسال غریبانه در کنج تنهایی اشک حزن می ریزند. پیدایش بیماری و دوری ازمجالس درس حضرت عشق باور غلط اشقیا هست.

آن ها امسال سرمست از این ماجرا؛ ولی برای اهل دل امسال عجیب سالی است. امسال استاد عشق به همه خانه ها سر میزند و عشق حسین تسلی پیدا می کند بر دیوارهای کل شهر. امسال حسینه ها شاید خالی اند؛ اما همه خانه ها حسینیه می شوند.

حسین علیه السلام در کربلا غریب بود؛ اما امروز آشنای همه آزادگان جهان است. امسال در بدمستی شیاطین ما بساط عشق بازی و شور حسینی را ابری می کنیم که چون باران بر بام همه شهر ببارد. حسین متصل به دریای لایتناهی الهی است. حسین گرما بخش آفتاب وجود است وخاموش ناشدنی..‌‌.
السَلامُ عَلیکَ یا ابا عَبدالله الحُسیَن (ع)
انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*