چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
7 ذو القعدة 1442
Wednesday, 16 June , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 299291
  • ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
  • نویسنده : راضیه دریاییان
تو آسمون ها دنبالت می گشتیم
تو آسمون ها دنبالت می گشتیم
تلخند/ راضیه دریاییان

تو آسمون ها دنبالت می گشتیم

با آوردن نام دارو و داروساز به یاد تو آسمون ها دنبالت می گشتیم، تو کوچه پس کوچه های ناصر خسرو پیدات کردیم، می افتم.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ راضیه دریاییان/ زادروز زکریای رازی، دانشمند کیمیاگر را در پنجمین روز شهریورماه بر زکریای خدابیامرز، شاگردانش تا به امروز، همه ی دست انداران، کلا داداشیا مشتیا و تمامی مادر بزرگ های این مرز و بوم که با پیچاندن نسخه چایی نبات بیماری را از جان ها می پرانند تهنیت عرض می کنم.

بدون شک با آوردن نام دارو، در اذهان، ماندن در صف دارو، شلوغی داروخانه ها، افزایش قیمت ها و آقا این دارو را تمام کردیم، چقدر دست خط دکترش داغان است و… نقش می بندد.با آوردن نام دارو و داروساز به یاد تو آسمون ها دنبالت می گشتیم، تو کوچه پس کوچه های ناصر خسرو پیدایت کردیم، می افتم.

البته بعضی ها که ذهن شیک و خلاق تری دارند پا را فراتر نهاده و یادی می کنند از بازار سفید ناصر خسرو… یحتمل این نام را زیاد شنیده اید، بله درست همان جایی که مردمش مخلص اند و صرفا از روی قرب الهی و خدمت به خلق دارو را به مردم عرضه می کنند! داروهایی با چنان کیفیت بالایی که هیچ جای بازار آن ها را پیدا نمی کنید الا اینجا! اصلا اصل جنس است… مو لای درزهایش نمی رود.

این بندگان خداهم که به قول خودشان وسیله اند تا شمارا راحت تر به خدا برسانند آنقدر مهربان و جنتلمنند که نگو. هم اش می خواهند کار خیر کنند و خیلی استرس دارند که مبادا دارو دیر به دستتان برسد، اصلا هم از شنیدن قیمت ها شاخ در نمی آورید، تازه تخفیف هم می دهند!

نکته ای که وجود دارد این است که هرچه دوز دارو قوی تر باشد دارو فروش نیز به تبع آن خوشتیپ تر است می گویید نه! الان عرض می کنم خدمتتان، این قیافه که می گویم خیلی مهم است برای شناسایی سریع فرد و فوت نشدن وقت بسیار مجرب است.

مثلا اینکه کسی به دنبال داروی سنگ کلیه روانه بازار می شود، دارو فروش مورد نظر روی موتورش نشسته یک شلوارو پیراهن ساده پوشیده یک کمی هم ژل به موهایش زده تا مقابل همکاران کم نیارد و تسبیحش را هی دور انگشتانش می چرخاند تا مشتری ببخشید بیمار عزیز به سراغش رود و گره ای از مشکلاتش بگشاید و یا اینکه برای یافتن داروی سرطان اصلا لازم نیست چشم بازار را دربیاورید! کافیست همان فردی که به دیوار تکیه زده و یک پیژامه گشاد _ترجیحا شلوار کردی_ با یک پیراهن آستین کوتاه مشکی به تن کرده و کتونی سفید عهد بوق را به پا دارد در حالی که یک زنجیر بلند هم به شلوارش آویزان است و خط ابرویی که خفن ترش کرده با موبایل دکمه ای مشکی رنگ در حال پاسخ گویی به مشتریان ببخشید بیماران می باشد _الکی که نیست خدمت رسانی به خلق خداست_ خواهید دید که سوژه مورد نظر به راحتی یافت می شود!

از بازار ناصر خسرو که بیرون می آیی چند خیابان آن طرف تر پارکی وجود دارد که آنجا هم کار خیر صورت می گیرد و دارو بدون نسخه می فروشند این ها جدیدا از لحاظ ظاهری واقعا از بقیه با کلاس ترند جدیدا هم کت و شلواری می پوشند بیا و ببین الکی که نیست پای خدمت به خلق خدا درمیان است…!

جا دارد تشکر کنم از همه آن بزرگوارانی که از علم و دانش خود در جهت مثبت تلاش می کنند مواد را در هم می آمیزند و دوا حاصل می کنند همان هایی که اگر نبودند هیچ کدام از این بندگان خدایی که گفتم از این راه توفیق خدمت رسانی به خلق خدا را پیدا نمی کردند.

از همه ی این بازار ها که بگذریم از بازار داغ ساخت واکسن کوید ۱۹ و شایعات بعد از آن نمی توان گذشت، ویروسی که آمده کنگر را با لنگرش خورده از رو هم نمی رود، یکی داروی شیمیایی می سازد و یکی فقط طبیعی پسند است. خلاصه اینکه هر کس در حجره ای ببخشید آزمایشگاهی یه کنجی را برای خود گرفته و دارد آزمایش میرکند و هی تحقیق می کند که شاید دارو و واکسن این افریته ۱۹ پیدا شود.

چند وقت پیش ها خبر کشف واکسن توسط انگلیسی ها به گوش رسید؛ اما آنقدر به قول خودشان، تبلیغات منفی در مورد این واکسن صورت گرفت که کمتر کسی تن به امتحان آن می داد می گفتند عواقب آن بیش از درمان است البته خیلی هم چیز حادی نیست که این ها بزرگش می کنند فقط ممکن است دیگر بچه دار نشوید همین.

این چیزی است که خبر گزاری ها می گویند، مو طلایی ها و چشم بادامی ها و اخیرا هم روسی ها هسته علم را شکافته اند و از درونش واکسن کوید برایمان آورده اند ( مثلا) که خبرش هی تکذیب می شود هی تصویب اما این آخری از انتشار خبر تا به حال در مقابل تکذیب شدن از خودش مقاومت بسیار در کرده.

امید است که در همین روزها و ماه های آتی کشور عزیزمان ایران پرچم دار ساخت واکسن کرونا باشند بدون آنکه نازایی بیاورد یا مثلا DNA راتغییر دهد. به امید روزی که تمام داروها را خودمان بسازیم و هسته ها را بشکافیم و از درونش واکسن و دارو دربیاوریم. حداقلش آن است که بار مسئولیت را از دوش هم وطنان عزیزمان در ناصر خسرو و تمامی عزیزانی که در ارسال دارو به مناطق ممنوعه نقش دارند کم کنیم و بگذاریم یه آب خنکی بخورند و حالش را ببرند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*