شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
2 صفر 1442
Saturday, 19 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » بیانیه » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 299589
  • ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳
اهانت به ساحت مقدس قرآن و پیامبر(ص) از سوی غرب نمادی از آزادی بيان است!
اهانت به ساحت مقدس قرآن و پیامبر(ص) از سوی غرب نمادی از آزادی بيان است!
بیانیه سیج دانشجویی پردیس شهیده بنت الهدی صدر بوشهر؛

اهانت به ساحت مقدس قرآن و پیامبر(ص) از سوی غرب نمادی از آزادی بيان است!

بسیج دانشجویی پردیس شهیده بنت الهدی صدر بوشهر طی بیانیه‌ای اهانت نشریه شارلی‌ ابدو فرانسوی به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص) را محکوم کرد.

به گزارش دانشجونیوز“؛ قرارگاه جهان اسلام بسیج دانشجویی پردیس شهیده بنت الهدی صدر بوشهر طی بیانیه‌ای اهانت نشریه شارلی‌ ابدو فرانسوی به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص) را محکوم کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

«و قَدْ نَزَّلَ عَلَیْکُمْ فِی الْکِتابِ أَنْ إِذا سَمِعْتُمْ آیاتِ اللَّهِ یُکْفَرُ بِها وَ یُسْتَهْزَأُ بِها فَلا تَقْعُدُوا مَعَهُمْ حَتَّى یَخُوضُوا فی‏ حَدیثٍ غَیْرِهِ إِنَّکُمْ إِذاً مِثْلُهُم»

و خداوند (این حکم را) در قرآن بر شما نازل کرد که هر گاه بشنوید افرادى آیات خدا را انکار و استهزا مى‌‏کنند، با آنها ننشینید تا به سخن دیگرى بپردازند! وگرنه شما هم مثل آنان خواهید بود.

 

هتاكی نشريه ای منحط به مانند شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) و همچنین تعرض به قرآن کریم و اعتقادات جمعيت كثير مسلمانان جهان، بار دیگر کینه توزی و عناد دنیای غرب با اسلام و جامعه اسلامی را نشان داد. در حالی که این عمل تکراری و ضد اسلامی از سوی غرب بهانه و نمادی از آزادی بيان محسوب می شود!

آنها با هتک حرمت رسول اکرم (ص) و قرآن کریم در حقیقت عواطف انسانی عده زیادی از مردم جهان را جریحه دار کردند و به دین مقدس اسلام نیز اهانتی بزرگ کردند که از قلب و روح هیچ یک از مسلمانان پاک نخواهد شد.

جایگاه پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)، آنقدر رفیع و بلند است که در عالم خلقت، احدی حتی پیامبران اولولعزم به مقام والای او نمی‌رسند. بدین جهت، احترام این وجود مقدس بر همگان لازم است.

همچنین اهانت به قرآنی که تماماً طهارت و پاکی و نور و قدوس است، ظلمی بزرگ در حق تمام بشریت است. این ها شیاطینی هستند که می‌خواهند همچون انسان ها در ظلمات و تاریکی بسر برند تا بتوانند حکومت ظالمانه‌ شان را همچنان استمرار بخشند و ذهن ملت ها از نقشه های شوم خود منحرف کنند، اما غافل از آن که به حکم و اراده الهی درنهایت حکومت صالحان در زمین برقرار خواهد شد و این حقیقت را نه تنها در قرآن بلکه در تورات و زبور هم آورده است که: «وَلَقَدْ کَتَبْنَا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ» (انبیاء، ۱۰۵)

ما دانشجویان دانشگاه شهیده بنت الهدی صدر بوشهر ضمن حفظ هوشیاری در مسائل جهان اسلام و بیداری انقلابی، صدای احساس و قلب زخم خورده خود را از این اتفاق شنیع به گوش همگان می رسانیم و خواهان بازستانی آرامش قلب خود و تمام شیعیان و مومنان در جای جای جهان هستیم.

والله غالب علی امره

۱۳۹۹/۶/۱۹

قرارگاه جهان اسلام پردیس شهیده بنت الهدی صدر بوشهر

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*