شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
2 صفر 1442
Saturday, 19 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » بیانیه » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 299620
  • ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برازجان
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برازجان

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برازجان

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد برازجان در بیانیه ای حرمت شکنی به قرآن کریم و پیامبر عظیم الشان اسلام را محکوم کردند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد برازجان در بیانیه ای حرمت شکنی به قرآن کریم و پیامبر عظیم الشان اسلام را محکوم کردند.

بسمه تعالی

وَ قُلْ جاءَ الْحَقُّ وَ زَهَقَ الْباطِلُ إِنَّ الْباطِلَ کانَ زَهُوقاً
“و بگو: حق آمد و باطل نابود شد بى‌تردید باطل نابود شدنى است”.
دنباله روی از عقل و منطق مطلبی است که در جای جای قرآن به تصریح و گاه با اشاره به آن پرداخت شده و آنانی را که دنبال عقل و منطقند مورد مدح قرار داده و کسانی را که عقل و منطق را کنار می گذارند مذمت می نماید.

همین کتاب برای اثبات خودش نیز با صدای رسا و بلند همه را به مبارزه دعوت و به اصطلاح تحدّی کرده و می فرماید اگر می توانید حداقل همانند سوره ای از سوره های قرآن را بی آورید.

بنابراین برخورد قرآن با دشمنان و کسانی که به او تهمت می زنند نیز برخوردی منطقی بوده و هیچگاه به آنها توهین نکرده است. پس قرآن هم دعوت به منطق می کند و هم خود عملکردی منطقی از خود نشان می دهد. برخورد با چنین کتابی که همه را به مبارزه علمی دعوت می نماید اگر برخوردی اهانت آمیز باشد جز نشانه پستی اهانت کننده و بی منطقی او چیز دیگری نخواهد بود.

ما مسلمانان هرگز به عمل مشابهی در مورد مقدسات ادیان دیگر دست نخواهیم زد.
آزادی بیان بدون قید و شرط نیست؛ اگر مشتمل بر توهین و تهمت باشد از قالب بیان خارج است و اصلا آزادی بیان محسوب نمی‌شود.

در اینکه آزادی بیان مبنای تمدن غرب است شکی نیست؛ اما نگاهی به رساله‌های فلاسفه و اندیشمندانی که آزادی بیان را ابداع کردند نشان می دهد که منظور آنها از آزادی بیان، آزادی عقیده بوده نه آزادی توهین.

و باید این نکته را باید درنظر گرفت
صهیونیست ها و دولت هایی که زیر نفوذ صهیونیسم هستند، دستگاه استکبار و در رأس آنها آمریکای جنایتکار، وقتی میخواهند با امت اسلامی دربیفتند و با اسلام معارضه کنند، آماج حمله‌ی خودشان را نبی معظم و مکرم اسلام قرار میدهند. این به چه معناست؟ این به خاطر این است که یاد آن بزرگوار، نام آن بزرگوار، ولادت آن بزرگوار، هجرت آن بزرگوار، حکومت ده ساله‌ی آن بزرگوار در مدینه و یکایک اقدام و تعلیم و آموزش آن بزرگوار، امروز برای مسلمانها، اگر تدبر بکنند و تأمل بکنند، یک درس است؛ گشایشِ یک درِ بازی به سوی زندگی است.

پیغمبر الهام‌بخش است برای امت اسلامی. چون این را میدانند؛ چون از بیداری امت اسلامی میترسند؛ چون از قدرت جامعه‌ی یک میلیارد و پانصد میلیونی مسلمان در سرتاسر عالم وحشت دارند، در مقابل پیغمبر صف‌آرایی میکنند. آنهابه خیال باطل خود می‌خواهند مقدسات اسلامی را در چشم نسل‌های جوان در دنیای اسلام از جایگاه رفیع خود فروافکنده و احساسات دینی آنان را خاموش کنند.

اگر از حلقه‌های قبلی این زنجیره‌ی پلید، یعنی سلمان رشدی و کاریکاتوریست دانمارکی و کشیش‌های امریکایی آتش‌زننده‌ی قرآن حمایت نمی‌کردند و ده‌ها فیلم ضد اسلام را در بنگاه‌های وابسته به سرمایه‌داران صهیونیست سفارش نمی‌دادند، امروز کار به این گناه عظیم و غیر قابل بخشش نمی‌رسید.

فلذا، ما دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برازجان ضمن ابراز انزجار از این اقدام نابخردانه و بی منطق و محکوم نمودن آن، از تمامی پیروان بیدار دل و بصیر ادیان الهی به ویژه مسلمانان انتظار داریم، در مقابل این اهانت ها، واکنش نشان داده و به تمسخر کنندگان ثابت کنند که در مواجهه با دشمن مشترک، یَدِ واحد و متحد هستند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برازجان

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*