شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹
2 صفر 1442
Saturday, 19 September , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط
  • شناسه : 299837
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
  • نویسنده : معصومه فولادی
افتتاح خانه نخبگان شهرستان دشتستان
افتتاح خانه نخبگان شهرستان دشتستان
ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان گفت:

افتتاح خانه نخبگان شهرستان دشتستان

افتتاحیه خانه نخبگان شهرستان دشتستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان برگزار گردید.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ افتتاحیه خانه نخبگان شهرستان دشتستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان برگزار گردید.
عبدالمحمد افروغ ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان ضمن خیرمقدم و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید در این شرایط خاص گفت: اهانت اخیر یک نشریه فرانسوی مقدسات، ادیان و حضرت رسول اکرم (ص) پیامبر رحمت، مهربانی و آزادگی را از طرف دانشگاهیان، اساتید و دانشجویان محکوم می نماییم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان اظهار داشت: با راه اندازی سامانه های آموزشیار و پژوهشیار در دو حوزه آموزش و پژوهش، پیوستگی و یکپارچگی و یکسان سازی انجام شده است.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید، در حال تغییر از یک دانشگاه صرفاً آموزشی گسترده به دانشگاه اجتماعی تاثیرگذار در حل مسئله است. ورود به عرصه های مختلف در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان، مدرسه کسب و کار و خلاقیت، مرکز رشد، مرکز تحقیقات نخل، آموزشکده و مدارس سما و خانه نخبگان همگی بیانگر این موضوع هستند.

افروغ افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان توانسته رشته های جدید در مقاطع کارشناسی ارشد؛ عمران راه، کامپیوتر و کارشناسی ناپیوسته حقوق ثبتی ایجاد کند و تلاش ما در راستای توسعه رشته های جدید کارشناسی ارشد بخصوص گرایش های حقوق و ورود به عرصه پزشکی و پیراپزشکی ادامه دار خواهد بود.

افروغ عنوان کرد: امروز همگان از اهمیت و جایگاه علم و فناوری واقف هستند این دو را محور توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی می دانند و برای دستیابی به توسعه علمی و مرجعیت علمی اقدام به برنامه ریزی استراتژیک و سرمایه گذاری می کنند.

وی بیان کرد: در سند چشم انداز ۲۰ ساله کشور نیز، ایران کشوری با جایگاه اول علمی و فناوری در منطقه هدفگذاری شده است. مقام معظم رهبری نیز همواره بر استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان در راستای توسعه و پیشرفت کشور و لزوم حرکت انقلابی در مسیر رفع موانع و مشکلات تاکید داشته‌اند.

ریاست خانه نخبگان شهرستان دشتستان گفت: خانه نخبگان به عنوان یک کانون علمی است سازماندهی ظرفیت نخبگی و دانش در عرصه های مختلف مورد نیاز در سطح شهرستان را دنبال می کند و با استفاده از حضور و مشارکت فعال نخبگان و فرهیختگان دانشگاهی و غیره به توسعه و شکوفایی شهرستان کمک می کنند.

وی ادامه داد: خانه نخبگان می‌تواند یک بستر و قالبی برای سازماندهی و به کارگیری نخبگان شهرستان باشد و در سازماندهی تشکل ها و فعالیت های علمی اقشار و گروه های مختلف نقش مهمی را ایفا کند. ارزش های معنوی و پیشرفت های علمی در دانشگاه آزاد اسلامی بسیار مهم است و دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی جدید در جهت ارتقای علمی و گسترش فضای انقلابی حرکت و تلاش خود را بکار خواهد گرفت.

افروغ گفت: نگاه ما به دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی اجتماعی و از مردم برای مردم است در هسته آن علم و فرهنگ و در پوسته آن اقتصاد، اجتماع و فناوری قرار دارد. چنین دانشگاه می‌تواند برای مردم امیدآفرین و برای توسعه منطقه‌ای برنامه محور باشد.

نعمت الله غلامپور فرمانده سپاه جواد الائمه (ع) شهرستان دشتستان ضمن تشکر از ریاست خانه نخبگان شهرستان دشتستان و تمام بانی های این کار اظهار کرد: نخبگان همیشه مورد توجه خاصی بوده اند، به هر موضوعی با دقت و تبحر خاصی نگاه میکنند و به سختی مطالب را میپذیرند.

غلامپور ادامه داد: نخبگان تاثیرگذار ترین افراد جامعه هستند و میتوانند بستر بهتر و مطلوب تری را بوجود آورند. ما بایستی به نخبگان توجه کنیم و مسیر همواری را برایشان فراهم کنیم و با این قدم شاهد جهش های تولید و اقتصاد در راستای بهبود وضعیت جامعه خواهیم بود.

حمزه شیخیانی معاونت جهاد علمی و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: مشکل اصلی در مسئله های پیش آمده، مشکل نبود علم است. بسیج بخاطر نوع تفکر میتواند به رشد علمی کمک بسیاری کند و هرجا ورود کند و گسترش یابد، موفقیت های بیشتری کسب میشود. ما باید از طریق نخبگان، مسائل روز را مورد بررسی قرار داده سپس راهکارهایی با اسناد علمی مطرح کنیم.

شیخیانی در پایان گفت: همواره ما شاهد گفتگوهایی درباره بحران آب در کشور و استان هستیم؛ اما ما بحران آب نداریم، بحران مدیریت آب داریم. در شهرستان های دشتی و دیر خانه نخبگان افتتاح شده اما تنها شهرستان دشتستان دارای مرکز رشد است و اگر خانه نخبگان شهرستان دشتستان با هدف گذاری پیش برود؛ دشتستان میتواند به قطب فناوری تبدیل شود.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*