یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹
4 جماد ثاني 1442
Sunday, 17 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 299887
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
  • نویسنده : علیه شورکی
صلاح مملکت خویش خسروان دانند
صلاح مملکت خویش خسروان دانند
تلخند/ علیه شورکی

صلاح مملکت خویش خسروان دانند

دولت صلاحتان را می خواهد، اگه گشنته نون با سبزی بخور، گشنه ات نیست؛ وگرنه بهانه تخم مرغ نمی گرفتی.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ علیه شورکی/ کوچه ی ما کوچه ی جالبی است هر بدی که داشته باشد حوصله ات آنجا سر نمی رود. همه را مدیون مذاکرات ۵+۱هستم. یک چیزی که این مذاکرات خوب است. در صحن علنی کوچه برگزار می شود و همه می توانند در آن شرکت کنند؛ ولی پنج کمیسیون اصلی همیشه هستند یعنی ملکو، لیلا، دی نادر، ننه حیدر و دی رضا.

امروز سرو صدایی در کوچه بود که نظر من را هم به خود جلب کرد، موضوعش قیمت تخم مرغ بود. ملکو می گفت هر شونه تخم مرغ براساس صنف باید ۲۰ تا ۲۲ تومان باشد؛ ولی قیمت در روستای ما ۳۰تومان است پس گران است و مردم قدرت خرید ندارند.

ننه حیدر می گفت خب تخم مرغ کارخونه گرون شده، باید قیمت تخم مرغ محلی را نیز افرایش دهیم… اما دی رضا مخالف بود؛ زیرا از نظر او دولت برای مردم را تدبیر اندیشه کرده است؛ ولی ما باید گشایشی ایجاد کنیم و مرغ پرورش دهیم تا تخم بگذارد.

دی نادر با دی رضا موافق بود و خاله لیلا خوب گوش میداد. در صحن علنی امروز مجلس، بر سر تصویب قیمت خرما نیز بحث شد و در این موقع بود که عبد بد چومل نیز به آنها اضافه شد. بد چومل بودن یعنی ناتوان بودن و حوصله نداشتن برای انجام کار و نه یعنی اینکه معلول باشد. یعنی حوصله ندارد.

بگذریم، خداییش با یه حساب سر انگشتی حساب کردم اگر الان تو وضع کرونا بخواهیم گوش شیطون کر مریض بشیم ناچار به مردن در کنار جوی آبیم که تازه شهرداری پیدایمان کند و مجانی خاکمان کنند وگرنه الان کسی پول دکتر و بیمارستان ندارد.

تو بیمارستان هم جیب خالی و بچه ی مدرسه ای و ننه ی پیرِ مریض. نون خالی خوردن با چای شیرین کسی سرش نمی شود. منطقشان پول است. از شانس بد، از دکتری که پول نگیرد و سر راهمان قرار بگیرد هم خبری نیست. اینا مال تو فیلماست در واقعیت بخیه ات بزنند پول نداشته باشی بخیه هایت را باز می کنند.

الان که با اوضاع کرونا درصد مرگ و میر افزایش پیدا کرده دولت، تدبیر خوبی ارائه کرده و الحق والانصاف دمش گرم تدبیری ارائه کرده که مرگ و میر حداقل بر سر چیز های دیگر کمتر شود. نمونه اش را در قیمت ۱۴۰ میلیونیِ پراید می بینیم دمشان گرم انقدر که دولت به فکر ماست کسی به فکر نیست بعد چند نفر انسان که از هیچ جا خبر ندارند میگویند گرانی است! گرانی کجا بود بابا…! دولت صلاحتان را میخواهد اگه گشنته نون با سبزی بخور، گشنه ات نیست وگرنه سنگ هم می خوردی… والا توقع ها بالا رفته، چه توقع هایی دارند ملتا! املت با نون که مال از ما بهترونه نه مال شما. نون با سبزی خالی مزیت های بیشتری دارد.

اینکه نمی میری باید خدا را هم شکر کنی. مثلا در انگلستان در تورم اقصادی مردم برگ کلم جوشیده و می خوردنند. همین غذایشان بود برای روز که البته روزی یک وعده می خوردنند، البته اینکه آنها مردنند بحث دیگری است. بدنشان مقاومت بالایی در برابر این همه ویتامین را نداشت.

بگذریم؛ ولی هرچه هست خداییش اگر بخواهید آخر خودتون نگاه کنید یعنی یه سری نخبه و دکتر در راس کشور دروغ میگویند؟! نه ابدا بنظرم دارند راست میگویند؛ چون صلاح مملکت خود را می دانند به کسی هم ربطی ندارد چون به قول معروف صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*