چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
5 ربيع أول 1442
Wednesday, 21 October , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 300456
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
  • نویسنده : راضیه دریاییان
شهادت هنر مردان خداست
شهادت هنر مردان خداست
دل نوشته دانشجویی/ راضیه دریاییان

شهادت هنر مردان خداست

چه خوش است لحظه ی وصال و انتهای درد هجران و دوری از این شهادت، قولی بر پایه شرافت است.

به گزارش دانشجونیوز“؛ راضیه دریاییان/ آسمان ثابت است… این زمین است که به دور او می گردد و تو ای انسان چه میدانی راز آسمانها و زمین را؟!

آنان که بال های خود را گسترانیدند و بی پروا به پروای رسیدن خیالشان که سال ها در انتظارش دانه دانه موی قلبشان را سپید کرده اند چنان اوج گرفتند که تو به پای انتهای موج اوجشان هم نخواهی رسید.

رسیدن به آسمان کار هر کسی نیست و تنها کسانی به این آرزو دست می یابند که او خود انتخاب کرده باشد و چه احساس شورانگیزی به انسان دست خواهد داد وقتی که بداند دستی از آسمان به سویش خواهد آمد و او را از روی فرشی که خودش با تمام وجودش گلگون نموده است سر می دهد و او را به بالا و پایین می کشاند.

بازی زمانه که تمام شد وقتش است که به خانه برگردد، خانه ابدیش که مدت هاست در پی رسیدن به خانه و پایان دلتنگی برای اهل خانه از هیچ تلاشی دریغ نکرده و در انتهای شب قبل از سپیدی صبح با ندای یا حسین، چشمانی سرخ کرده وجانمازی نمناک، شاید اشکی سوزان و ارزنده تر از اشک یعقوب در هجر یوسف…!

تا همینجایش هم زمین بس تنگ آمده است برایش، انگار که از اهل خانه اش کسی در زمین جا مانده است شاید قرار است سرنوشتش به بی قراری اش در هجر یوسف و معبودش باشد، که اگر اینچنین باشد سخت می گذرد برایش بسی سخت… در جهانی که هیچ کس یاورش نیست چگونه می تواند همزمان فراق دو عزیزش را تحمل کند؟!

آنگاه که با صدای منفجر شدن خمپاره به پشت سرش نگاه می کند و یاران را می بیند که چه شکوهمندانه از غل و زنجیر دنیا رها می شوند و پرواز می کنند به سوی جمعیتی که مرشد و راهنمایی جز آن امام بزرگ ندارد، غرق در شور و شعف می شود.

صداها کمتر و کمتر می شوند و بال هایی که به پرواز درمی آیند تا او را به جمع یاران برساند، مدافعین بلند فریاد میزنند: الله اکبر، لا اله الا الله، این خون خون حق است؛ خون یک فرشته است نه آدمی، پس به نام شهیدان، به نام بزرگان و دلاوران هشت سال دفاع مقدس، به نام ایران و ایرانی و به نام شهید محمد جهان آرا.

چه خوش است لحظه ی وصال و انتهای درد هجران و دوری این شهادت قولی است بر پایه شرافت. پس باید که او را محترم دانست و خانه ای برایش در دل خویش ساخت تا ذره ذره وجودمان پر شود از غیرت، از مردانگی و از عشق جاویدان ایران.

تقدیم به دلاور مردان سرزمینم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*