سه شنبه, ۶ آبان , ۱۳۹۹
11 ربيع أول 1442
Tuesday, 27 October , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » دانشگاه ها
  • شناسه : 300781
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
جذب ۹۰ مدرس در مراکز علمی کاربردی بوشهر
جذب ۹۰ مدرس در مراکز علمی کاربردی بوشهر

جذب ۹۰ مدرس در مراکز علمی کاربردی بوشهر

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر به جذب مدرس در سال جاری اشاره کرد و گفت: تعداد 90 مدرس شناسایی شدند و تمامی فرآیندهای لازم جهت صدور مجوز آنها طی شده و تا آخر مهر ماه می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

به گزارش “دانشجونیوز”؛ شبیر اشکپور مطلق رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر، در نشست خبری به مناسبت ۱۸ مهر ماه سالروز تأسیس دانشگاه علمی کاربردی اظهار داشت: این دانشگاه در سال ۱۳۷۱ تأسیس شد و نیز در استان بوشهر با تأخیر چند ساله در حال حاضر هفدهمین سال تأسیس این دانشگاه را در استان بوشهر پشت سر می‌گذاریم.

 به وجه تمایز این دانشگاه با سایر دانشگاه‌ها پرداخت و گفت: مهارت آموزی مهمترین وجه تمایز این دانشگاه با دیگر دانشگاه‌ها است، ماموریتی که از ابتدای شروع بکار این دانشگاه مشخص شده بود.

وی اشتغال محوری را از دیگر مأموریت‌های این دانشگاه عنوان کرد و ابراز داشت: دانشجوی فارغ التحصیل از دانشگاه علمی کاربردی باید یک کارفرما باشد و آموزش‌های این دانشگاه جنبه کاربردی و به منظور رفع نیازهای انسانی است.

اشکپور مطلق بیان داشت: به لحاظ هزینه، اتکای این دانشگاه به منابع دولتی نیست و به صورت درآمد هزینه‌ای اداره می‌شود که بخشی از این درآمد مربوط به شهریه دانشجویان است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر گفت: آموزش در محیط که در نهایت منجر به اشتغال مولد می‌شود از اهداف این دانشگاه است.

وی از فعالیت ۶۰۰ مرکز علمی کاربردی در سطح کشور خبر داد و افزود: در حال حاضر تعداد ۱۷ مرکز در استان بوشهر فعالیت می‌کند؛ همچنین تعداد ۲۵ هزار مدرس در سطح کشور و ۸۰۰ مدرس در سطح استان عهده دار تدریس در این مراکز هستند.

اشکپور مطلق تعداد گروه‌های آموزشی فعال در این مراکز را چهار گروه عنوان کرد و گفت: این گروه‌ها شامل، صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات و فرهنگ و هنر می‌باشد که در استان همه این چهار گروه فعال است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر تعداد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی را دو میلیون نفر در سطح کشور دانست و گفت: این آمار در سطح استان حدود ۴۰ هزار نفر است؛ همچنین تعداد دانشجویان حال حاضر در سطح کشور ۳۰۰ هزار نفر و در سطح استان هشت هزار و ۵۰۰ نفر است.

وی با بیان اینکه سیاست امروز دانشگاه علمی کاربردی تجمیع مراکز به عنوان دانشکده است گفت: مراکز علمی کاربردی مأموریت محور هستند و این مساله به ویژه در چند سال اخیر موجب افزایش دانشجو و استقبال از این دانشگاه شده است.

اشکپور مطلق تعداد مراکز نوآوری در سطح کشور را ۱۷۰ مرکز دانست و گفت: در حال حاضر دو مرکز نوآور در استان فعال است و نیز دو مرکز دیگر در آستانه فعالیت قرار دارند و قرار است دو مرکز دیگر تا پایان سال فعال شوند که شمار مراکز نوآوری فعال استان تا پایان سال به ۶ مرکز خواهد رسید.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر به جذب مدرس در سال جاری اشاره کرد و گفت: تعداد ۹۰ مدرس شناسایی شدند و تمامی فرآیندهای لازم جهت صدور مجوز آنها طی شده و تا آخر مهر ماه می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند؛ همچنین فراخوان جذب مدرس برای سال آینده نیز صادر شده و افراد می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه علمی کاربردی نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*