جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
14 ربيع أول 1442
Friday, 30 October , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » فرهنگی » گزارش
  • شناسه : 300846
  • ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
ایجاد فضای اربعینی هدف نمایش “نَهَب” است/ “نَهَب” به معنای غنیمت است
ایجاد فضای اربعینی هدف نمایش “نَهَب” است/ “نَهَب” به معنای غنیمت است
کارگردان نمایش نَهَب:

ایجاد فضای اربعینی هدف نمایش “نَهَب” است/ “نَهَب” به معنای غنیمت است

حسن بحرانی با اشاره به موضوع نمایش "نَهَب" گفت: برای ایجاد یک فضای اربعینی در شهر، تصمیم بر این شد که یک نمایش امام حسینی بر روی صحنه برود که هر چند کم، مقداری از دلتنگی مردم کمتر شود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ حسن بحرانی، نویسنده و کارگردان نمایش “نَهَب” با اشاره به موضوع نمایش “نَهَب”، اظهار داشت: نمایش بزرگ “نَهَب” به میزبانی شهر آبپخش در حال برگزاری است. این داستان، شخصیتی را روایت می کند که در صحرای کربلا حضور و تصمیم‌ به غنیمت از کربلا داشته است و تنها یک مشک پاره که همان مشک حضرت عباس (ع) است نصیب او می شود.

حسن بحرانی با اشاره به علت نامگذاری این نمایش، افزود: نام نهب به معنای غنیمت است و در زبان عربی، آن چیزی که به غنیمت گرفته شود، نهب گفته می شود. و چون این نمایش به غنیمت بردن را روایت می کند، نَهَب به عنوان اسم این نمایش انتخاب شد.

نویسنده و کارگردان نمایش “نَهَب” تصریح کرد: محل اجرای نمایش جنب آرامگاه و در جوار گلزار شهدای شهر آبپخش است که مدت ۱۰ پذیرای مردم عزیز خواهیم بود.

وی ادامه داد: امسال به دلیل شیوع کرونا، متاسفانه مردم از سعادت پیاده روی اربعین بی‌نصیب ماندند و این می‌طلبید که یک فضای اربعینی و امام حسینی در شهر شکل بگیرد و تصمیم بر این شد که یک نمایش امام حسینی بر روی صحنه برود که هر چند کم، مقداری از دلتنگی مردم کمتر شود.

بحرانی ضمن اشاره به اجراهای سابق این گروه هنری بیان کرد: در گذشته سلسله اجراهای طنز داشتیم از جمله وو مو چه ۱، ۲ و ۳ که آخرین نمایش میدانی ما وو مو چه ۳ بوده است.

وی با اشاره به اینکه در طول دو سه سال های اخیر ۸ نمایش میدانی به اجرا درآورده اند گفت: گرچه از آخرین اجرای میدانی ما مدتی می گذرد؛ اما در دو سه سال اخیر ۸ نمایش میدانی داشته ایم که می توان به کمال الدین، در قاب ماه و میراث روح الله اشاره کرد و امید داریم که پس از این نمایش عاشورایی، ان شاءالله در این شرایط خاص با گرفتن مجوز، ووموچه ۴ را به روی صحنه ببریم.

نویسنده و کارگردان نمایش میدانی “نَهَب” در پایان ضمن تشکر از حامیان برگزاری این نمایش عاشورایی، گفت: تابحال در انجام این پروژه شهرداری، حوزه مقاومت شهید دستغیب_ که حمایت ویژه ‌ای را علاوه بر حفظ امنیت محیط در این شب ها از ما داشتند_ بهداشت شهرستان، اداره برق شهر و دکتر ابراهیم رضایی، نماینده مجلس شورای اسلامی و بهداشت شهرستان از ما حمایت کرده اند که ما کمال تشکر را از آن ها داریم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*