جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹
12 ربيع ثاني 1442
Friday, 27 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی » یادداشت
  • شناسه : 300990
  • ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۴۱
  • نویسنده : یعقوب ربیعی
استیضاح روحانی به صلاح نیست
استیضاح روحانی به صلاح نیست
یادداشت/ یعقوب ربیعی

استیضاح روحانی به صلاح نیست

با حرکت رسانه‌ای ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دوباره بحث استیضاح رئیس‌جمهور داغ شد که این استیضاح را به صلاح نمی دانم.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ یعقوب ربیعی/ با حرکت رسانه‌ای ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، دوباره بحث استیضاح رئیس‌جمهور داغ شد.

به چند دلیل این استیضاح را به صلاح نمی دانم:

۱️) اولا برخی ها استیضاح را با رای به عدم کفایت سیاسی اشتباه گرفته اند که باید گفت استیضاح به معنای رای به عدم کفایت سیاسی نیست.

۲) ثانیا کنار رفتن روحانی به معنای کنار رفتن دولت روحانی نیست؛ بلکه دولت او با حضور معاون اول تا انتخابات بعد پابرجا می‌ماند. فقط همین نظم نیم‌بند هم از بین خواهد رفت.

۳) گیریم که رای به عدم کفایت سیاسی روحانی داده شد، پلن و طرح استیضاح کنندگان برای فردای بدون روحانی چیست؟ استیضاح‌کنندگان نگاه سلبی خوبی دارند؛ ولی نمی توانند پاسخ ایجابی برای پساروحانی داشته باشند.

۴) “میخواستم، نگذاشتند” مطمئن باشید این دو کلمه روایت مظلومانه روحانی در طول تاریخ خواهد بود. معتقدم او باید بابت ناتوانی هایش تا آخر بایستد و فردا نگوید که “خواستم و نگذاشتند”.

۵) کسانی که موافق برکناری روحانی هستند به این سئوال نمی توانند پاسخ دهند که برکناری او چگونه و براساس چه مکانیسمی به کم شدن التهابات فعلی خصوصا گرانی ها و تورم کمک می کند؟

۶) سئوال دیگر اینکه افراد #آشنایی که جای جلاد و شهید را در انتخابات قبل عوض کردند و آیت الله رئیسی را ترور شخصیت نمودند، از روحانی یک قهرمان نخواهند ساخت؟

۷) معتقدم جامعه باید به الزامات مردم سالاری پایبند باشد و مردم سالاری شیر بی یال و دم و اشکم نیست. مطمئن باشید این نکته به بلوغ سیاسی جامعه ما در آینده کمک خواهد کرد.

۸) سئوال و نکته آخر اینکه آیا دشمن خارجی و ضدانقلاب داخلی و خارجی در التهابات پدید آمده ساکت خواهند بود؟ ساده لوحی است اگر جوابمان بله باشد.

در ادامه درباره راهکار برخورد با دولت خواهم نوشت.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*