جمعه, ۷ آذر , ۱۳۹۹
12 ربيع ثاني 1442
Friday, 27 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » بیانیه » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » سیاسی
  • شناسه : 301039
  • ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
گویا مجلسیان سنگر تعلیم و تربیت را با بنگاه کاریابی اشتباه گرفته‌اند
گویا مجلسیان سنگر تعلیم و تربیت را با بنگاه کاریابی اشتباه گرفته‌اند
نامه‌ی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان به نماینده‌ی جنوب استان بوشهر

گویا مجلسیان سنگر تعلیم و تربیت را با بنگاه کاریابی اشتباه گرفته‌اند

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای به نماینده‌ی جنوب استان بوشهر در مجلس یازدهم، اعتراض خود را نسبت به طرح الحاقیه به قانون تعیین تکلیف نیروهای نهضتی و حق التدریس ابراز داشته و دکتر احمدی را به عنوان یکی از امضا کنندگان طرح، دعوت به گفتگو نمودند.

به گزارش دانشجونیوز؛ بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در نامه‌ای به نماینده‌ی جنوب استان بوشهر در مجلس یازدهم، اعتراض خود را نسبت به طرح الحاقیه به قانون تعیین تکلیف نیروهای نهضتی و حق التدریس ابراز داشته و دکتر احمدی را به عنوان یکی از امضا کنندگان طرح، دعوت به گفتگو نمودند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تنها مجرای ورود معلم به دستگاه آموزش و پرورش است. (مقام معظم رهبری)

حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر موسی احمدی

نماینده مردم شریف جنوب استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

نیک مستحضرید که پیشرفت و سربلندی نظام اسلامی تنها با وجود آموزش و پرورش پویا میسر است و جهت نیل بدین مقصود معلمان متخصص و متعهد غیر قابل انکار است.

از سال ۱۳۸۸ که مجلس طرحی را تحت عنوان تعیین تکلیف نیروهای نهضتی و حق التدریس تصویب کرد تاکنون دویست هزار نفر بدون آزمون علمی و به بهانه‌ی کمبود نیرو، جذب آموزش و پرورش شده‌اند که این امر در مغایرت با ماده ۶۳ برنامه ششم توسعه و سند تحول بنیادین است.

هنوز یک ماه از سخنان رهبر انقلاب در اجلاسیه وزیر و مدیران آموزش و پرورش و مطالبه جدی ایشان در جهت توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان (خطاب به مجلس) نمی‌گذرد درحالی که ظرفیت پذیرش دانشگاه فرهنگیان چهار هزار نفر کاهش یافته است و در همان جلسه معظم له مجلس را از جذب‌های برف‌انباری و بی‌قاعده برحذر داشتند.

گویا مجلسیان در این ادوار سنگر تعلیم و تربیت را با بنگاه کاریابی اشتباه گرفته‌اند و قصد بازگشت از این اشتباه راهبردی خود هم ندارند؛ امروزه مسیر جذب از دانشگاه فرهنگیان که بایست شاهراه ورود نیرو به آموزش و پرورش باشد به بیراه تبدیل شده و دیری نپاید که متروکه شود.

بهتر نیست مجلس محترم به جای اینکه به سهولت، فرمان جذب پنجاه هزار نیرو از راه‌های غیر از دانشگاه فرهنگیان را صادر کند، وزیر آموزش و پرورش را به خاطر عدم پیگیری طرح توسعه کمی و کیفی دانشگاه مؤاخذه نماید؟

جناب آقای دکتر موسی احمدی

به جهت اینکه جنابعالی از امضا کنندگان طرح فوق الذکر هستید پیشنهاد برقراری جلسه مجازی یا حضوری با جنابعالی جهت شنیدن راهکارهایی که مجموعه‌ی بسیج دانشجویی با رویکرد مسئله‌محور خود برای چالش‌های موجود پیشنهاد می‌دهد، باشید.

بهتر است مجلس به دنبال بهترین راه حل باشد تا اینکه با تصویب طرح‌هایی اینچنین، که آسان‌ترین راه فرار از مشکلات است تیشه به ریشه‌ی رنجور نظام آموزشی کشور زند.

رونوشت: آقای عبدالکریم جمیری رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

محمد وطن‌دوست فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس علامه طباطبایی بوشهر

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*