دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر وسط » سیاسی
  • شناسه : 301088
  • ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
  • نویسنده : علیه شورکی
عجب کشور پولداری داریم ما
عجب کشور پولداری داریم ما
تلخند/ علیه شورکی

عجب کشور پولداری داریم ما

من می گویم کشور پولداری داریم و برای این حرفم دلیل دارم. شما نگاه کن این همه اختلاس می کنند بعد هنوز پول هست برای اختلاس.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ علیه شورکی/ من یک دانشجوی ساده ی اقتصادم که الگویم آدام اسمیته. با بررسی زندگی آدام اسمیت_ البته به دلیل صمیمیت زیاد با جنابشان ایشان را اسمی صدا میزنم، که دلیل علاقه ام به ایشان مادرم مرا ادامو خومو صدا میزند_ فهمیدم در زندگی خارکوری های زیادی کشیده.

خارکوری های آدام از دزدیده شدنش در ۴ سالگی تا سختی هایش در دانشگاه و زندگی ای که در نهایت به یکی از استادان خوب تبدیل شد. یک الگوی دیگری هم که وجود دارد و نیاز نیست مانند اسمیت سختی بکشیم این است که بعدها پولدار شویم با یک اندکی تحصیل؛ یعنی تا کارشناسی ارشد بخونی میتوانی پول زیادی به دست آوری فقط باید ارتباطاتی بر قرار کنی… او کسی نیست جز الگوی خوب ما جناب آقای خاوری که ۳ هزار میلیارد اختلاس کرده، فقط باید یک شعار را آویزه ی گوشت کنی: “میخوام بعد خوم بارو نزه”.

البته اختلاس حرف زشتی است که به ایشان نسبت داده اند، خب حقش را برداشته؛ چرا زور می گویید؟! مثلا برگه های که امضا می کرده شما بیا خودت یه حساب سر انگشتی کن تا خودکار رو از اونور میز برداره بیاره و برگه رو امضا کنه، بعدش برگه ی بعد و بشینه قهوه بخوره، خونه تو خارج بخره، اقامت بگیره، سر یه ملت رو شیره بماله، هیچ ارگان دولتی بهش اعتراض نکنه، کاراشو با رشوه لاپوشونی بکنن و… خب همه ی این کارا سخته. دیگه ۳ هزار میلیارد حقشه خداییش.

کشور پولداری داریم برای این حرف دلیل دارم و رو معده حرف نمیزنما! خب شما نگاه کن این همه اختلاس میکنن بعد هنوز پول هست برا اختلاس. جالبیشم اینجاست زورشون میاد به مردم پول بدن که زندگیشون بچرخه. والا دیگه اجازه ی مریض شدن هم کسی نداره، میگن شکر نکنی خشکسالی میاد… والا اگه به مردم پول ندن در نهایت انتظار اختلاس از این بالاترا رو هم باید داشت!

البته ظالم سالمتره… در اینجا باید یاد بگیری گرگ وال استریت باشی، “خیلی ناراحتی خب از ایران برو”. الحق والانصاف تلاش خود را در نگه داشتن قیمت ها کرده اند؛ البته فقط یارانه… به هر حال این هم یک نوع موفقیت است دیگر. از تخم مرغ شانه ای ۴۰ هزارتومان گرفته تا برنج کیسه ای ۲۸۰ هزارتومان که هر فصل بالا تر میرود… و همچنان یارانه ۴۵هزار تومان است. خب این یک نوع موفقیت است. رئیس جمهور بنده خدا چقدر باید جور ما رو بکشه. از پشت پرده می گویند حتی اگر اعتراض کردند باید مقاومت کنی چون اعتراض ها بالاخره سرکوب میشود. به هر حال انسان های ناشکری هستیم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*