پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹
21 رجب 1442
Thursday, 4 March , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 301133
  • ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  • نویسنده : مرضیه تمیمی
چشم ها به انتظار منجی بشریت است
چشم ها به انتظار منجی بشریت است
دل نوشته/ مرضیه تمیمی

چشم ها به انتظار منجی بشریت است

از کوچه پس کوچه های بی قراری که عبورمی کنم دلدادگانت برای لحظه ی دیدار سر ازپا نمی شناسند، شهر آرزوهاست معیادگاه حضورت.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ قلم را قلبم بهانه کرده تابرای نبودن هایت چند سطری بنویسم. آقا جان؛ اینجا در کور ترین نقطه جهان، جایی که شاید در مقابل عظمت خواستنت به چشم هم نیاید، قلبی برای هر تپشش بهانه نبودن هایت را می گیرد.

بی شک عظمت خِیل اشک های منتظرانت در مقابل چشم های رنجور من به مانند قطره ای در دریا می باشد.

گاهی دلم برای زمین می سوزد، من با اندک سال هایی که برروی آن زیسته ام اینگونه بی قرار آمدنت هستم و زمین بااین چندهزارسال چه می کند؟

قلبم را وعده دیدارت داده ام بیا و با آمدنت مُحق آمالم باش. کور سوی امیدم به نرگس های لب باغچه است. با هر بار بیرون آمدنشان سر از پا نمی شناسم به قلبم شوق را تزریق می کند.

آفتاب را مظهر می دانم، مظهر ظهور ناگهانی و غروب را نمی توانم بفهمم. گاهی همچون دیوانگان با پرستوها زمزمه سر می دهم و برای آمدنت نماز شوق می خوانم.

چله ی عهدها را به عهد دیدارت به اتمام می رسانم. قلبم وعده ی ساحل آرام خلیج را، باآرامش حضورت به تبسم امواج داده. چشم هایم قاصدک ها را که می بینند سر از پا نمی شناسند.

زمزمه ی دلتنگی را روانه بادها می سازند به امید رسیدن این نجواهای بی ریا به صاحب زمانه خویش. ازکوچه پس کوچه های بی قراری که عبورمی کنم خیابان دلتنگی گذر گاه عجیبی است، دلدادگانت برای لحظه ای دیدار سر ازپا نمی شناسند، شهر آرزوهاست معیادگاه حضورت و اما دست های به دعا، اخلاص را راهی آسمان هامی کنند.

در تکاپوی لحظه ها، این ثانیه ها هستند که بی رحمی را به حدتکامل می رسانند. مولای من، ای صاحب قلب های بی قرار، پنجره یِ بی تابیِ چشم هایی، به انتظار ندای شماست، روزهای نا آراممان رابه یُمن قُدومت آرامش ده. (الهی آمین)

دست نوشته ی یک قلب منتظر
به قلم مرضیه تمیمی دانشجوی رشته ادبیات دانشگاه پیام نور

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*