دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 301237
  • ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
بی‌راهه می‌روید کدخداهای دهکده‌ی جهانی…
بی‌راهه می‌روید کدخداهای دهکده‌ی جهانی…
یادداشت/ مصعب یحیایی

بی‌راهه می‌روید کدخداهای دهکده‌ی جهانی…

اگر متمدن بودن معنی‌اش توهین به «خیرالبشر» است، ما به جهان سومی بودن‌مان مفتخریم و عطای توسعه‌ی غربی را به لقایش می‌بخشیم. و سرمان را بالا می‌گیریم که اذان صلاة‌مان مزین به اسم «رسول‌الله» است.

به گزارش دانشجونیوز؛ مصعب یحیایی/ خفاش‌ها همان بهتر که وارونه آویزان شوند به سقف تاریک غارهای جهالت‌شان.

شب‌پرست‌ها را چه به تماشای جمال حضرت خورشید؟!
بیهوده خاک می‌پاشی به چهره‌ی آفتاب؛ جناب مکرون!

پدر و مادر من هنوز هم وقت بوییدن گل‌های محمدی سلام و صلوات می‌فرستند به «خاندان نبوت» و در باغچه‌های ما بوته‌‌های گل‌ محمدی ارج و قرب بیشتری دارند.

باور کنی یا نه، ما یک گِرَم عطر گل محمدی را با خروار خروار ادکلن فرانسوی عوض نمی‌کنیم. و هنوز هم که هنوز است نام نامی «مُحَمَّد» بالای جدول اداره‌ی ثبت احوال ماست. 

اصلاً به کوری چشم تو و آن رسانه‌ی منحوست «مُحَمَّد» اسم همه‌ی پسرهای ماست. و اسم همه‌ی پدرهای‌مان. و اسم همه‌ی شهدای‌ما؛ از شرق تا غرب؛ بشمریم؟! «محمد جهان‌آرا»؛ «محمد بروجردی»؛ «محمد ابراهیم همت»؛ «محمد‌ منیف‌اشمر»؛ «محمد الدره»…

از جنگی که سایه‌ی شوم میراژهای عاریه‌ای شما را انداخت روی سر شهر و دهات‌مان؛ تا همین اواخر که ایستادیم جلوی داعشی که فرزندخوانده‌ی شما بود. و ما «محمد بلباسی» را همین چند هفته‌ی پیش روی شانه‌های‌ شهرمان تشییع کردیم. «امت مُحَمَّد» که می‌گویند همین‌ مردهای مردی هستند که ماشین جنگی شما را متوقف کرده‌اند در سوریه و عراق. و ما رهبری داریم که از نسل همان پیامبر است. و عبا و عمامه‌ی «رسول‌الله» را روی سر دارد. و دعای امت مُحَمَّد را پشت سر!

بی‌راهه می‌روید کدخداهای دهکده‌ی جهانی…

اگر متمدن بودن معنی‌اش توهین به «خیرالبشر» است و شهروند جهان اول شدن مستلزم بازدید از موزه‌ایست که جمجمه‌ی هجده‌ هزار الجزایری‌ را قاب کرده و آزادی بیان ثمره‌ی بستن دهان اندیشمندانی مثل «روژه گارودی‌»ست، ما به جهان سومی بودن‌مان مفتخریم و عطای توسعه‌ی غربی را به لقایش می‌بخشیم. و سرمان را بالا می‌گیریم که اذان صلاة‌مان مزین به اسم «رسول‌الله» است. 

غرب وحشی «رحمة‌للعالمین» نشنیده و «اسوه‌ی حسنه» نمی‌فهمد و الّا این‌قدر گیر نمی‌کرد در منجلاب ستمگری و خودخواهی‌هایش. 

همین‌مان کم بود که جمهوریِ -به تعبیرِ جلال- فنارسه با آن سابقه‌ی نسل‌کشی و جنایت در آفریقا درس آزادی بدهد به ما!

و راستش که ما خیلی تلاش نمی‌کنیم برای کشیدن‌ کاریکاتور امثال شما. به اندازه کافی کریه و بدمنظر هستید که عُق‌مان بگیرد از دیدن‌تان.

اصلاً دلقک‌ها که کاریکاتور نمی‌خواهند!

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*