پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
11 ربيع ثاني 1442
Thursday, 26 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 301538
  • ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۹:۰۱
هیچ عقل سلیمی در خصومت غرب وحشی با انقلاب اسلامی تردید نمی‌کند
هیچ عقل سلیمی در خصومت غرب وحشی با انقلاب اسلامی تردید نمی‌کند
یادداشت/ مصعب یحیایی

هیچ عقل سلیمی در خصومت غرب وحشی با انقلاب اسلامی تردید نمی‌کند

حقارت نتیجه‌ی اعتماد به وعده‌های صد من یک غاز جماعتی‌ست که ظاهراً باورشان به ابرقدرتی کدخدا بیش‌تر از خدایِ قادرِ مطلق است!

به گزارش دانشجونیوز؛ مصعب یحیایی/ ازبی‌دردی‌مان نیست که صُمٌ‌بُکم نشسته‌ایم و لام تا کام حرفی نمی‌زنیم. حضرات، ملت را به حدی خوار و خفیف کرده‌اند که به امید کورسویی، چشم دوخته‌اند به انتخابات ایالات‌متفرقه! کأنه اگر «بایدن» بیاید، اقتصاد ما هم کُن‌فَیَکُون می‌شود و قرار است وضعیت‌مان بدل به «من و این همه خوش‌بختی محاله…» بشود. کیست که نفهمد این همه حساسیت امت به انتخابات آمریکا، اساساً نه به‌خاطر اهمیت «یو.اس.ای.کانتری‌»ست، بل‌که به واسطه‌ی بی‌عرضگی دولتی‌ست که هفت سال آزگار زلف همه چیز را گره زد به فعل و انفعال غربی‌ها و به قول سیاسیون همه‌ی تخم‌مرغ‌هایش را چید توی سبد مذاکره با آن‌ور دنیا. چپ رفتند گفتند «فلانی را مؤدب یافتیم» و راست آمدند فرمودند «آمریکا ابرقدرت است و کدخدا جواز بدهد همه چیز اوکی‌ است»!

بنا نیست مثل عده‌ای انقلابی‌نما ملت را قیاس کنیم با اهل کوفه؛ لکن این حقارت نتیجه‌ی اعتماد به وعده‌های صد من یک غاز جماعتی‌ست که ظاهراً باورشان به ابرقدرتی کدخدا بیش‌تر از خدایِ قادرِ مطلق است!

بی‌درد نیستیم.

مانده‌ایم از کجای قصه‌ی غصه‌های‌مان شروع کنیم و به کدام یکی ختم کنیم. مثنوی هفتاد من کاغذ می‌خواهد اگر بنای گفتن و نوشتن باشد.

و البته انگاری هنوز هم خامیم در سیاست‌ورزی‌مان. هیچ نشده، عده‌ای قند توی دل‌شان آب شده که دلار و طلا سیر نزولی پیدا کرده و عن‌قریب است که دوباره مُشتی آدم بریزند توی خیابان و یک دلاری و یک هزاری را قاب کنند کنار هم!

به قول یکی از احباب فرق «بایدن» و «ترامپ» شبیه تفاوت «پپسی» و «کوکاکولا»ست که تنها رنگ و روی‌شان فرق دارد با هم؛ وگرنه که هیچ عقل سلیمی تردید نمی‌کند در خصومت غرب وحشی با انقلاب اسلامی.

ذات این دو یکی‌ست. دارم دنبال جمله‌ای غیر از «سگ زرد برادر شغال است» می‌گردم… آها! مادرم می‌گوید «تُف به این؛ لعنت به اون»!

بایدن و ترامپ ندارد. هم این «فیل گنده‌» و هم آن «خر نفهم» در ذات‌شان یک سگ زنجیری بیش‌تر نیستند. و کاش کلمات را بیش از این تحقیر نکنیم. امت با ترامپ پدر‌کشتگی ندارند. ما تقاص خون پدرمان را از موجودیت نجس و متفرعنی به اسم U.S.A می‌گیریم. و الا این سگ زرد که دیر یا زود سقط می‌شود. فقط می‌ماند بیوه‌ای که باید به فکر شوهر باشد و دختر عفریته‌ای که بهتر است با یکی از گاوهای شیرده‌ سعودی نومزدنگ کند تا یتیم نشده!

ما راه خودمان را می‌رویم؛ خواه فیل رئیس‌جمهور ایالات‌متفرقه باشد و خواه خر!

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*