دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر وسط
  • شناسه : 301559
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
  • نویسنده : علیه شورکی
خواب زده را که نمی توان بیدار کرد
خواب زده را که نمی توان بیدار کرد
یادداشت دانشجویی/ علیه شورکی

خواب زده را که نمی توان بیدار کرد

می دانیم که انسان از حرف تلخ دردش می گیرد؛ مشکل اینجاست که دیگر سران ما از حرف تلخ دردشون نمی گیره، پوست کلفت کرده اند، هر چه بر تعداد بدبختی و بدهکاری های ملت اضافه می شود، در عوض بر تعداد خونه و ماشین از ما بهترون هم افزوده می شود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ می گویند مردم قناعت کنند… مردمی که بچه ی کوچکشان در خیابان کارتون جمع می کند، سر چهار راه گل می فروشد، سر لقمه ای نان باهم دعوا می کنند، صد البته انسان های پر توقعی هستند.

دیروز حقوق بازنشستگان توجه مرا به خود جلب کرد، متوجه شدم بر خلاف ارگان های دیگر، بازنشستگان تامین اجتماعی حتما انسان های ماورایی هستند. خانواده های ۵ نفری، ۶نفری شایدم بیشتر با حقوق دومیلیون تومان زندگی می کنند و انگار خونشان کمرنگ تر از سایر ارگان هاست.

می دانید انسان از حرف تلخ دردش می گیرد. مشکل اینجاست که دیگر سران ما از حرف تلخ دردشون نمی گیره، پوست کلفت کرده اند، هر روز بر تعداد بدبختی و بدهکاری های ملت افزوده می شود و در عوض بر تعداد خونه، ماشین و بادیگاردهای از ما بهترون هم افزوده می شود.

قرار بود با کلیدتان خوشبختی به ارمغان بیاورید؛ اما نگو با کلیدتان درهای خوشبختی بود که بستید و درهای بدبختی را گشودید و فهمیدیم که فقط سرابی بیش نبوده است.

آیا این واقعا سرنوشت ملتی است که داری منابع عظیمی از منابع معدنی و کشاورزی است؟! وقتی یک فرد خارجی می گوید اگر فقط اصفهان بدستم میبود، می توانستم فقط با صنعت گردشگری این شهر کل کشور را اداره کنم، باید دیگر بفهمید اوضاع چقدر خراب تر از حد تصور است.

در اول انتخابات اشعار دولت اسلامی سر می دهید؛ ولی بعد انتخابات صد رحمت به کافر…! تفاوتمان در اقتصاد با دوران قدیم در این شده است که در گذشته، خارجی ها دولت را چپاول می کردنند؛ ولی حال خودی ها…

فردی که به عنوان مسئول انتخاب می شود باید از همه نظر شایستگی های لازم را داشته باشد دینی، فرهنگی و… ولی متاسفانه با انتخاب های ناشایست، مثلا انتخاب رئیس بانک مرکزی شاید به یک سال هم نکشد و بعد خبر درز می کند شاخ شمشاد در کانادا با پول ملت خانه خریده هفت نسلش را تضمین کرده است.

این در حالی است که مردم حتی نمی دانند امروزشان را چگونه سر کنند؛ ولی خب شما که اینها را نمی فهمید فقط در نهایت صبح شنبه خبر دار می شویید وقتی اقتصاد دان های یک ملت به فکر مردمشان نباشند، باید فاتحه ی این ملت را خواند. بعد با وقاحت تمام مسئله ای مذاکره با آمریکا را پیش می کشید، نکند درد ترکه ای برجام را از خاطر نبرده اید، پس با تصمیمات نسنجیده پول کشور را حرام سفر و مذاکره با دشمن قسم خورده ی ما نکنید.

و به راستی کسی که خودش را به خواب زده است را نمی توان بیدار کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*