پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
11 ربيع ثاني 1442
Thursday, 26 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » سیاسی » یادداشت
  • شناسه : 301577
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۹
  • نویسنده : مصعب یحیایی
چوب خشک هم بود تا حالا باید حرکتی می‌زد
چوب خشک هم بود تا حالا باید حرکتی می‌زد
یادداشت/ مصعب یحیایی

چوب خشک هم بود تا حالا باید حرکتی می‌زد

دیگر امیدی به این دولت که نیست؛ به جایی رسیده‌ایم که اقتصاددان حامی حضرات هم زبان به طعن و لعن باز کرده که «چوب خشک هم بود تا حالا کاری می‌کرد و حرکتی می‌زد».

به گزارش “دانشجونیوز“؛ درست که «سگ‌ زرد برادر شغال است» و فی‌الواقع بایدن و ترامپ دو روی سکه‌‌ی سیاست‌ورزی غرب وحشی‌اند؛ لکن با همین نسبت و تناسب، مارمولکی مثل دخترِ مظلومِ وزیر هم آبجی افعی‌هایی‌ست که چنبره زده‌اند روی بیت‌المال و سیری ندارد شکم صاب‌مرده‌‌‌‌ی‌شان.

دولت خودمان کم «برادر» و «برادرزاده» و «آقازاده» دارد که حالا افتاده‌ایم پی اثبات برادری سگ و شغال؟! مسئله‌ی ما نه بایدن و ترامپ و بازی جنگ و صلح غربی‌ها، که اساساً همین جرثومه‌هایی‌اند که لانه کرده‌اند توی بدنه‌ی حکومت.

رئیسِ فلان‌جا بخاطر اخویِ گرام «اعلان جنگ» می‌دهد به دم و دستگاه قضا؛ برادرِ معاون بیسارجا «مفسد اقتصادی‌»ست؛ آن وزیر پرادو را فروخته و پورش خریده که زود چپ نکند؛ این نماینده به جای نظارت، جای پایش را سفت می‌کند توی وزارت نفت زنگنه؛ دختر وزیر «قاچاق‌چی» از آب درمی‌آید؛ پسر نماینده «تابعیت آمریکایی» دارد؛ #آشناهای دولت بنای غریبگی می‌گذارند با انقلاب اسلامی و قس‌علی‌هذا!

این وسط فقط بی‌چاره مردمی هستند که چشم دوخته‌اند به جعبه‌ی جادو و أَمَّنْ یُجِیبُ می‌خوانند بل‌که با رفتن این و آمدن آن یکی، فرجی بشود در دخل و خرجی که قرار بود «اُنچنان رونق بگیرد که نیازی به یارانه نداشته باشیم».

آخ سی روزگار آن‌هایی که می‌خواستند قفل‌ترین آدم دهر، کلید درهای بسته‌شان شود و گشایش‌های صد روزه‌اش بخت‌‌شان را باز کند. به قول برازجونی‌های خودمان «خاردیش خو»!

به جایی رسیده‌ایم که اقتصاددان حامی حضرات هم زبان به طعن و لعن باز کرده که «چوب خشک هم بود تا حالا کاری می‌کرد و حرکتی می‌زد».

دیگر امیدی به این دولت که نیست. حضرات همین که مواظبت کنند زخم‌بستر نگیرند توی وانفسای کرونا و تخت‌های بیمارستان را اشغال خودشان نکنند ممنون‌دارشان هستیم؛ کار و طرح و برنامه و مابقی ماجرا پیشکش!

طبق معمول البته زنجیره‌‌ای‌هایی که جاده‌ صاف‌کن برجام بودند و تیتر زدند «صبح بدون تحریم» و این خسران مبین را فتح‌الفتوح جلوه دادند، به صف شده‌اند برای بزک مجدد آمریکا و انگاری دوباره بناست خر دموکرات‌ها را لنز بزنند و به جای آهو قالب کنند به ملت.
می‌گویم حالا که «سگ زرد برادر شغال است»؛ «روزنامه‌های زرد» نسبت‌شان چیست؟!

پ.ن: به آمریکادوست‌ها برنخورد یک وقت. الاغ نماد انتخاباتی دموکرات‌هاست.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*