دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » ایران و جهان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 301630
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
  • منبع : دانشجو
توضیحات دانشگاه آزاد درباره افزایش ناگهانی شهریه رشته روانشناسی
توضیحات دانشگاه آزاد درباره افزایش ناگهانی شهریه رشته روانشناسی

توضیحات دانشگاه آزاد درباره افزایش ناگهانی شهریه رشته روانشناسی

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی درباره افزایش ناگهانی شهریه رشته روانشناسی بالینی توصیح داد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ همزمان با آغاز ثبت‌نام نودانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تعدادی از پذیرفته‌شدگان رشته روانشناسی بالینی این دانشگاه بابت شهریه و قرار گرفتن آن تحت نظارت گروه علوم پزشکی دغدغه دارند که چرا باید برای یک رشته علوم انسانی شهریه پزشکی بپردازند و هنگام فارغ‌التحصیلی در مدرک تحصیلی آنان پزشکی قید نشود؟

احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص این موضوع، اظهار داشت: تعیین شهریه رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری به هیات‌های امنای استانی واگذار شده و افزایش شهریه رشته روانشناسی بالینی ارتباطی به زیر نظر بودن این رشته در گروه پزشکی ندارد.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: شهریه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع مختلف به صورت استانی و براساس شاخص‌هایی همچون پرمتقاضی بودن، واحد تحصیل و … تعیین شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در فرم ثبت‌نام دانشجویان جدید برای رشته روانشناسی بالینی، گروه پزشکی قید شده، در حالی که وزارتخانه‌های علوم و بهداشت هنوز در واگذاری این رشته به یکدیگر به توافق نرسیده‌اند، گفت: ساماندهی امور آموزشی و پژوهشی رشته روانشناسی بالینی از اواخر سال ۹۷ از سوی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به گروه علوم پزشکی سپرده شد و این امر بدان معنا نیست که روانشناسی بالینی جزو رشته‌های پزشکی محسوب می‌شود.

وی افزود: رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه‌ها و واحد‌های آموزشی دانشگاه تحت نظارت وزارت علوم و با سرفصل‌های معین این وزارتخانه تدریس می‌شود و تنها ساماندهی امور به گروه پزشکی سپرده شده، لذا دلیلی ندارد رشته روانشناسی جزو رشته‌های پزشکی باشد و یا در مدرک فارغ‌التحصیلان عنوان پزشکی آورده شود.

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که اختیارات کامل رشته روانشناسی بالینی از جمله تعیین سرفصل دروس ارائه شده در اختیار وزارت بهداشت قرار نگیرد، این رشته همچون دیگر رشته‌های تحت نظارت وزارت علوم است و شهریه آن مطابق رشته‌های گروه علوم پزشکی تعیین نمی‌شود. همچنین به کار بردن اصطلاح پزشکی برای آن صحیح نیست.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*