دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر وسط » دانشگاه ها » دشتستان
  • شناسه : 301748
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲
اولین جشنواره هوا‌فضا در شهرستان دشتستان برگزار میشود + جزئیات
اولین جشنواره هوا‌فضا در شهرستان دشتستان برگزار میشود + جزئیات
به همت بسیج دانشجویی شهرستان دشتستان:

اولین جشنواره هوا‌فضا در شهرستان دشتستان برگزار میشود + جزئیات

دبیر برگزاری اولین جشنواره هوافضا شهرستان دشتستان از برگزاری این جشنواره در اسفند ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

به گزارش دانشجو نیوز؛ علیرضا قاسمی مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهید آفریدون شهرستان دشتستان و دبیر برگزاری اولین جشنواره هوا‌فضا شهرستان دشتستان در گفت و گو با خبرنگار دانشجونیوز نیوز عنوان کرد: اولین جشنواره هوافضا در سطح استان و در شهرستان دشتستان، اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

علیرضا قاسمی بیان کرد : هدف از برگزاری این جشنواره ارتقاء سطح علمی دانشجویان استان در جهت پیشرفت و ترقی در عرصه‌های مهم علمی همچون هوافضا که یکی از مباحث مطرح علم و فناوری جهان است می باشد.

قاسمی خاطر نشان کرد: همچنین هدف ثانویه ما گرد هم آوردن نخبگان علمی شهرستان و استان در زمینه‌های هوافضا، الکترونیک و رباتیک می باشد .

دبیر اولین جشنواره هوافضای شهرستان دشتستان عنوان کرد: قرار است که نخبگان علمی در عرصه های مذکور در قالب یک مرکز علمی و پژوهشی با یک سازماندهی منظم و یک سری خط مشی های لازم در این عرصه ها قرار گیرند تا بتوانیم از ظرفیت‌های علمی ایشان در زمینه های ذکر شده برای خدمت به کشور بهره مند شویم.

علیرضا قاسمی با تاکید بر اینکه کلیه افراد برگزیده در این مرکز که در آینده ای نه چندان دور به شرکت دانش بنیان تبدیل خواهد شد، گفت:  سازماندهی و طبق تشکیل کارگروه های لازمه  از این افراد استفاده می‌شود به گونه‌ای که افراد استخدام این شرکت خواهند شد.

علیرضا قاسمی همچنین در مورد افراد شرکت کننده در این جشنواره مطرح کرد : عموم مردم از جمله دانش‌آموزان دانشجویان و… می توانند در این جشنواره شرکت کنند و محدودیت سنی خاصی وجود ندارد.

دبیر این جشنواره روال کار جشنواره را اینگونه مطرح کرد : طرح ها و ایده های شرکت کنندگان به دبیرخانه که در دفتر بسیج دانشجویی شهید گنجی شهرستان دشتستان می باشد ارسال می گردد و بعد از ارسال طرح و ایده شرکت کنندگان در یکی از کارگروه های هوافضا، الکترونیک و رباتیک ثبت می‌شوند و یک کد رهگیری توسط دبیرخانه به شرکت کنندگان داده می‌شود که می‌توانند از وضعیت طرح خود در جشنواره اطلاع یابند. بعد از طی مراحل فوق داوری صورت گرفته و به طرح های برگزیده در جشنواره هدایای نفیس اعطا و افراد برگزیده در کارگروه‌های اصلی مرکز علمی و پژوهشی ثبت خواهند شد.

قابل توضیح است که جشنواره در سه بخش هوافضا، الکترونیک ، رباتیک و بخش ویژه انرژی تجدید پذیر برگزار خواهد شد.
۱_بخش هوافضا شامل:
طراحی و ساخت پهپاد، هواپیما، بالگرد و موشک حوزه های مأموریتی هواگردها شامل شناسایی، عکسبرداری، نقشه برداری، جنگ الکترونیک، رزمی و سایر مواردحوزه‌های طراحی و ساخت قطعات شامل سازه، موتور، ارتباطات رادیویی امن، رادیو کنترل، انتقال دیتا، خلبان خودکار و سایر موارد.
۲_بخش الکترونیک شامل:
طراحی و ساخت رادار، سیستم‌های ارتباطی، سیستم‌های الکترونیک کاهش دهنده سطح مقطع راداری و سایر موارد.
۳_بخش رباتیک و خودرویی شامل: طراحی و ساخت انواع ربات‌طراحی و ساخت انواع خودروی سواری، باری و نظامی.
۴_بخش ویژه انرژی تجدیدپذیر شامل: طراحی و ساخت سیستم‌های انرژی خورشیدی و انرژی بادی می باشد.

گفتنی است زمان ارسال آثار به دبیر خانه از تاریخ ۱۲ آبان تا ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ به آدرس برازجان شهرک فتح جنب دبیرستان نمونه دکتر حسابی دفتر بسیج دانشجویی شهید گنجی شهرستان دشتستان می باشد.
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره ۰۹۳۰۹۷۴۱۴۸۴ تماس حاصل فرمایید.
تاریخ برگزاری این جشنواره پنجم و ششم اسفند ماه می باشد.

انتهای پیام./

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*