دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » بیانیه » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » دشتستان
  • شناسه : 301935
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان دشتستان
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان دشتستان

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان دشتستان

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان دشتستان در بیانیه‌ای، سخنان آقای روحانی درباره صلح امام حسن (ع) را نقد کردند.

به گزارش دانشجونیوز؛ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان دشتستان در بیانیه‌ای، سخنان حسن روحانی درباره صلح امام حسن (ع) را نقد کردند.

بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ

« يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا ادْخُلُوا فِي السِّلْمِ كَافَّةً وَ لا تَتَّبِعُوا خُطُواتِ الشَّيْطانِ إِنَّهُ لَكُمْ عَدُوٌّ مُبين‏؛
اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد! همگى در صلح و آشتى درآييد و از گام‌هاى شيطان، پيروى نكنيد كه او دشمن آشكار شماست‏». بقره ۲۰۸

نقدی بر سخنان آقای روحانی به مناسبت سالروز صلح امام حسن (ع)

آقای روحانی برای چندمین بار است که در جهت دفاع اشتباهات و بی‌تدبیری‌های سیاسی خود، سیره معصومان را تحریف می‌کند. این بار نیز اظهار داشتتد:
امام حسن(ع) در پاسخ به اعتراض برخی از اصحاب خود درمورد پیمان صلح ایشان، فرمود جامعه اسلامی که فقط شما ۱۰-۲۰ نفر نیستید. من در مسجد رفتم برای مردم سخنرانی کردم و دیدم اکثریت قاطع صلح می‌خواهند، صلح را انتخاب می‌کنم.

امام مجتبی(ع) به ما می‌آموزد مرد جنگ باشیم به روز جنگ و مرد صلح باشیم به روز صلح. اگر در روز صلح جنگ کردیم و اگر در جنگ صلح کردیم هر دو خطا و اشتباه است. به موقع باید بایستیم و بجنگیم و به موقع هم باید صلح کنیم.

نـــقـــد:

۱: ایشان یا سوادتاریخی ندارد، یا دارد. اگر سواد ندارد، باید برای ایشان تاسف خورد که بدون تخصص حرف می‌زند؛
و اگر سواد دارد و برخلاف تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام سخنی می‌گوید، یا دشمن است یا آب در آسیاب دشمن می‌ریزد.

۲: بارها تلاش کرده‌اند تا اشتباهات خود را، که ان شاءالله اشتباه باشد و تعمدی در فروختن مملکت به غرب نباشد، با تحریف تاریخ، تائید کند.

۳: اگر شما تاریخ‌دان هستید، خوب است بدانید:
پیامبر اکرم(ص) با حداقلِ مردم و بعد از تشکیل مدینه تا فتح مکه و نابودی شرک قدم برداشت، اگر صلحی هم انجام داد، به‌خاطر کوتاهی مردم نبود، بلکه تاکتیک نظامی پیامبر(ص) برای تقویت سپاه اسلام بود و نتیجه آن نابودی شرک بود.

امیرمومنان علی(ع) در دومین روز حکومت خود معاویه را خلع کرد و تا نابودی جریان انحرافی تا پای جان ایستاد. امام وقتی دید که بعد از صلح، معاویه پیمان شکسته است، سپاه را علیه او بسیج کرد و مثل صلح شما نبود که در برجام همه چیز را داده اید و دوباره آماده می‌شوید تا همه مملکت را تقدیم غرب وحشی کنید.

امام حسن(ع) با حمایت مردم معاویه را خلع کرد و صلح ایشان به خاطر توطئه معاویه و کوتاهی مردم بود، اما ملت ما مانند عصر امام حسن مجتبی علیه السلام نیستند و همگی در تشییع سردار سلیمانی انزجار خود را از آمریکا و اسرائیلِ غاصب و عربستان اعلام کردند.

امام حسین(ع) با حداقل مردم برعلیه یزید حرکت کرد. پس چرا ایشان صلح نکرد؟ چرا شرایط مملکت را مثل کربلا فرض نمی کنید؟
در کربلا آب را بر روی کودکان بستند و تحریم بود، اما ذلت نبود. امروز ما همه جور تحریم هستیم حتی دارو. خوب است بدانید که منطق مردم ایران، سازش با دشمن نیست بلکه مقاومت است. شعار مردم این بود:
می‌جنگیم، می‌میریم، سازش نمی‌پذیریم.

۴: اصل حرکت علیه دشمن و حمایت مردم بن مایه انقلاب و حکومت اهل بیت است. امروزه مردم ما مخالف جریان برجام و پذیرش صلح با جنایتکاران غرب و وهابیت هستند،
اما یک نفر به نام روحانی، با استبداد رای به نام تدبیر، در مقابل مردم قرار گرفته و خواهان صلحی است که حتی برخی غربی ها نیز به آن راضی نیستند.

۵: غرب جز تسلط بر ایران را نمی‌خواهد. همانگونه که معاویه خواهان تسلط بر جهان اسلام بود و نتیجه آن کنار گذاشتن امام از صحنه سیاسی بود.
آیا شما به این فکر کرده‌اید؟ بعید می‌دانم. آیا شما خواهان تسلط غرب به ایران اسلامی هستید؟

۶: قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام اگرچه تعامل است، اما عزت را پایه قرار داده است.

کجای کاری آقای علی برکت الله؟
ان شاءالله که سواد تاریخی ندارید والا …..
البته فراموش نمی‌کنیم که شما انگلیس درس خوانده‌اید.

۷: در نهایت، در این وضعیت معیشتی و گرانی که حاصل برجام است، آنچه مایه نجات ما از یک رئیس جمهور بی‌سواد است، انتخاب یک رئیس جمهور جوان مؤمن و متعهد، هم تراز انقلاب اسلامی ایران است.

کلام آخر:
ملت وفادار و فداکار و بصیر ما به رهبری این سکان‌دار حکیم انقلاب نمی‌گذارد با خیانت عبیدالله بن عباس‌ها تاریخ تکرار شود

به اذن خدا و لطف خدا نمی‌گذاریم تاریخ تکرار شود و جریان سازش کار و بزدل آمریکایی و نفوذی های داخل نظام، با تطبیق غلط شرایط دوران امام حسن (ع) بر دوران کنونی کشور و تحریف تاریخ، ذلت و خواری برای ملک و ملت ایران تحریم کند.
زهی خیال باطل.

مرضیه قاسمی
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان دشتستان

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*