دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » تلخند » خبر وسط » فرهنگی
  • شناسه : 301982
  • ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۲
  • نویسنده : زهرا آراسته نیا
تذکرة الکتابیه فی مقامات دوران پسابرجام
تذکرة الکتابیه فی مقامات دوران پسابرجام
تلخند/ زهرا آراسته نیا

تذکرة الکتابیه فی مقامات دوران پسابرجام

کتاب دامة واژگانه! از قدیم الایام نشان باکلاسی و علم ورزی بوده و بسی چهارپای عرعرکننده که عمر خود را در حمل آن به اقصی نقاط عالم (به فتح لام) همراه با عالم (به کسر لام) گذرانده و نقشی بی بدیل در گسترش و ازدیاد دانش داشته اند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ زهرا آراسته نیا/ صاحب الوزانت، قطور الضخامت، واجدالکلمات، حضرت مستطاب عالی ورقات، کتاب دامة واژگانه! از قدیم الایام نشان باکلاسی و علم ورزی بوده و بسی چهارپای عرعرکننده که عمر خود را در حمل آن به اقصی نقاط عالم(به فتح لام) همراه با عالم (به کسر لام) گذرانده و نقشی بی بدیل در گسترش و ازدیاد دانش داشته اند.

دیر زمانی بود که درخت تنها برای سوختن در مطبخ و کرسی و بنا شدن بنا ها قطع می شد و این به مذاق جامعه ی درختان خوش نمی آمد و دنبال پایانی تودلبروتر بودند که پای کاغذ به میان آمد و کتاب شد عرصه جدید خود به فنادادگی درختان آن هم با دل و جان!

چون روزگار سپری شد و کتب مملو شدند از اراجیف الدر پیتیه! دوباره جامعه الدرختان به فکر چاره افتادند و در اعتراض به قطع شدگی برای کتاب گریبان همی چاک دادند و همین شد ابتدای حکومت کتاب های اینترنتی.

عالیجناب پی دی اف، گونه ای از کتاب است که حبیب قلوب دانش‌جو جماعت بوده و انیس نفوس در دوران «کنترل وی، کنترل پی!»

و رسید زمانی که بنا بود رونق اقتصادی ایجاد همی گردد اووووونچنان! آن هم به واسطه ی معجزه ی روحانی بنفشی که ام‌البرجام نامیده می‌شد هرچند نر! بود.

ام‌البرجام دار و ندار مملکتی را گره زد به نظر و خواست و تضمین امضای ابابرجام و گفت دلار هزار تومان همی گردد که گویا دلار بی صاحاب! بیش‌فعالی گرفته و واو های اوووونچنان را جدی گرفته و بجای کاهش، راه افزایش را در پیش گرفته و به ۳۰ هزار تومان همی رسید.

و کتاب و کاغذ در تارک قیمت ایستاده و نگاه عاقل اندر سفیهی به عاشقان خود همی انداخت که: «یار مهربان کیلویی چند! گرانی را عشق است! عمرا دستتان به برگه های من نائل آید که عقده ی این همه سال تو سری خوردن و پایین بودن سطح مطالعه جامعه تان را حالا خواهم گشایید، گشایدنی!»

و چنین بود که پیام های سلام، صبحتان زیبا و پرتقالی واتساپ شدند اصلی ترین نوع مطالعه ی مطالعه کنندگان گرامی..‌. علی برکت الله!

انتهای پیام/ 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*