پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
11 ربيع ثاني 1442
Thursday, 26 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » ورزشی
  • شناسه : 302120
  • ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
  • منبع : فارس
جهانپور: درخواست بازی هجومی ۹۰ دقیقه‌ای از تیم ملی منطقی نیست
جهانپور: درخواست بازی هجومی ۹۰ دقیقه‌ای از تیم ملی منطقی نیست

جهانپور: درخواست بازی هجومی ۹۰ دقیقه‌ای از تیم ملی منطقی نیست

مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: اینکه بگوییم یک تیم در طول 90 دقیقه هجومی بازی کند بحثی غیرعلمی در فوتبال است.

به گزارش دانشجونیوز؛ مجید جهانپور در مورد پیروزی ۲ بر صفر ایران مقابل بوسنی هرزگوین اظهار داشت: با توجه به اینکه اسکوچیچ تازه سرمربی تیم ملی شده و جلسات تمرین تیم ملی هم محدود بوده در دو بازی دوستانه مقابل ازبکستان و بوسنی تیم ملی خوب بازی کرد و خوب هم نتیجه گرفت. طبیعی است که در ابتدای کار سرمربی تیم ملی به دنبال شناخت از بازیکنان است. در بازی با بوسنی هرزگوین تیم ملی با سیستم ۳-۴-۳ بازی کرد.

وی افزود: نفراتی که در این سیستم تیم ملی بازی کردند نفرات واجد شرایط بودند. ضمن اینکه برخی از بازیکنان اصلی تیم ملی ما هم در این مسابقه غایب بودند. با این حال بازیکنان با انگیزه و دوندگی زیاد برای موفقیت تیم تلاش کردند. در تک تک چهره‌های تیم ملی ملی هم می‌توانستید انگیزه و انجام وظایف در قالب سیستم تیم را مشاهده کرد در نهایت هم تیم ملی ۲ بر صفر به پیروزی رسید.

مربی اسبق تیم ملی در مورد اینکه می‌توان گفت تیم ملی روش هجومی را با اسکوچیچ در دستور کار قرارداده یا نه اظهار داشت: تیم‌ها در دنیا  به هم خیلی نزدیک شده‌اند. اکنون تفاوت تیم‌ درجه سه با درجه یک در دنیا به طور معمول بیش از ۲یا ۳ گل نیست بنابراین اینکه بگوییم یک تیم در طول ۹۰ دقیقه هجومی بازی کند بحثی غیرعلمی در فوتبال است. تیم باید رفتار دفاعی و رفتار هجومی داشته باشد. زمانی که بازیکنان صاحب توپ هستند بازی هجومی ارایه بدهند و در زما از دست دادن توپ بازی دفاعی.

جهانپور تصریح کرد: هر تیمی ابتدا به دنبال گل نخوردن است و طبیعی است بدون گل خوردن با روحیه‌ بهتری می‌توانید به دنبال گلزنی باشید البته معنای این حرف این نیست که هر تیمی گل اول بازی را بزند برنده است بلکه تیم باید در زمان‌هایی که از حریف عقب است یا جلو می‌ افتد رفتارهای مناسب از خود نشان بدهد بنابراین احساسی حمله کردن درست نیست.

وی افزود: تیم ملی ایران هم مقابل بوسنی بازی منطقی را به نمایش گذاشت این را به دلیل برد تیم ملی نمی‌گویم بلکه نفرات به خوبی در زمین چیده شده بودند البته مطمئنم که سرمربی تیم ملی هم به برخی مسایل تیم آگاه‌تر از هر فرد دیگری است و برای ایجاد هماهنگی بیشتر و حل این مسایل به زمان بیشتری نیاز دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*