پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
11 ربيع ثاني 1442
Thursday, 26 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » استان » دانشگاه ها » فرهنگی » کنگان
  • شناسه : 302100
  • ۲۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
  • منبع : مهر
وضعیت تولید کتاب و پرورش اساتید توانمند مطلوب نیست
وضعیت تولید کتاب و پرورش اساتید توانمند مطلوب نیست
پژوهشگر و استاد دانشگاه:

وضعیت تولید کتاب و پرورش اساتید توانمند مطلوب نیست

گناوه - عضو هیئت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: وضعیت تولید کتاب و پرورش اساتید توانمند و با سواد مطلوب نیست.

به گزارش دانشجونیوز؛ نشست دانایی و مانایی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در فضای مجازی به همت انجمن علمی دانشجویی حسابداری دانشگاه پیام نور گناوه با حضور دانشجویان و اساتید این دانشگاه برگزار شد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری یکشنبه شب در این نشست اظهار داشت: مطالعه به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی است و نسبت کاملاً منطقی میان توسعه و پیشرفت و مطالعه وجود دارد.

دکتر نادر کریمیان سردشتی افزود: در هر جامعه‌ای که کتاب خوان و مطالعه بیشتر باشد به همان اندازه در رشد و توسعه یافتگی و پیشرفت آن مؤثر است.

وی با اشاره به اینکه مطالعه باید هدفمند، برنامه ریزی شده، باشد افزود: در جوامع مختلف میزان و سرانه مطالعه و کتابخوانی نسبت کاملاً منطقی در میزان رشد و تعالی مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی و صنعتی و تکنولوژی دارد.

پژوهشگر و نویسنده و استاد دانشگاه با اشاره به اینکه بخشی از بحث مطالعه به مدیریت‌های کلان فرهنگی که نقش اصلی را ایفا می‌کنند بر می‌گردد یادآور شد: برای ترویج فرهنگ مطالعه در کشور، مدیریت کلان فرهنگی کشور مانند آموزش و پرورش باید از کودکی ساز کارهایی تعریف و مشوق‌های مطالعه را در نظر بگیرد تا کودکان را به مطالعه تشویق و ترغیب کند.

وی علت عقب ماندگی جوامع را نبود محقق و پژوهشگر و افراد باسواد عنوان کرد و با انتقاد از وضعیت نامطلوب میزان مطالعه، میزان تولید کتاب‌های جدید، میزان پرورش اساتید با سواد گفت: یکی از خطرات جدی که جامعه علمی را تهدید می‌کند بحث علم فروشی در کشور مثل فروش مقالات، پایان نامه است.

کریمیان سردشتی یادآور شد: باید با سخت گیری مانع از ارتقا افرادی شد که از سواد کافی برخوردار نیستند و لذا باید جلو این مساله گرفته شود.

در پایان این نشست که به همت انجمن علمی دانشجویی حسابداری دانشگاه پیام نور گناوه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد دکتر کریمیان سردشتی به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*