پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
11 ربيع ثاني 1442
Thursday, 26 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » خبر وسط
  • شناسه : 302216
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶
پروژه راه آهن بوشهر در قرارداد بلندمدت ایران و چین گنجانده شود/ وعده دولت برای توسعه بنادر استان بوشهر
پروژه راه آهن بوشهر در قرارداد بلندمدت ایران و چین گنجانده شود/ وعده دولت برای توسعه بنادر استان بوشهر
جمیری در نشست مجمع نمایندگان استان بوشهر با حضور معاون اول رئیس جمهور:

پروژه راه آهن بوشهر در قرارداد بلندمدت ایران و چین گنجانده شود/ وعده دولت برای توسعه بنادر استان بوشهر

عبدالکریم جمیری تکمیل پروژه راه آهن بوشهر_شیراز و توسعه بنادر استان را دو پروژه اولویت دار استان ذکر کرد و اظهار داشت: راه آهن بوشهر_شیراز یکی از پروژه های زیرساختی و مهم استان است که از مجموع 450 کیلومتر آن 200 کیلومتر در حوزه استان بوشهر قرار دارد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ نشست مجمع نمایندگان استان بوشهر با معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر در خصوص این نشست در جمع خبرنگاران گفت: نشست نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با معاون اول رئیس جمهور و با هدف بررسی مهمترین نیازها و چالش های استان برگزار شد.

عبدالکریم جمیری تکمیل پروژه راه آهن بوشهر_شیراز و توسعه بنادر استان را دو پروژه اولویت دار استان ذکر کرد و اظهار داشت: راه آهن بوشهر_شیراز یکی از پروژه های زیرساختی و مهم استان است که از مجموع ۴۵۰ کیلومتر آن ۲۰۰ کیلومتر در حوزه استان بوشهر قرار دارد.

وی ادامه داد: مهمترین چالش این پروژه تأمین مالی آن است که پیشنهاد شد طرح در قرارداد بلندمدت ایران و چین گنجانده شود و یا به صورت بیع متقابل به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار گردد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استقبال معاون اول رئیس جمهور از طرح های پیشنهادی برای اجرای راه آهن بوشهر_شیراز بیان کرد: به دلیل محدودیت های بودجه، دولت برای سرعت بخشیدن به روند اجرای این پروژه یکی از پیشنهادات مطرح شده را عملیاتی خواهد کرد.

وی درخصوص دغدغه نمایندگان مردم برای توسعه بنادر استان بوشهر گفت: بنادر استان ظرفیت پذیرش کشتی های پهن پیکر برای تخلیه و بارگیری کالاها را ندارد، در این نشست معاون اول رئیس جمهور متعهد گردید دولت با اجرای طرح های توسعه ای در بندر بوشهر، زمینه توقف و پهلو گرفتن کشتی های با ظرفیت بیش از ۵۰ هزار تن را فراهم کند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست معاون اول رییس جمهور با تأکید بر لزوم توجه به روستاهای استان بوشهر، از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور که در جلسه حضور داشت خواست از محل اعتبارات ایجاد اشتغال پایدار روستایی، منابعی را برای بهبود وضعیت روستاهای استان بوشهر و ایجاد فرصت های شغلی مناسب در این روستاها اختصاص دهد.

جمیری بیان کرد: یکی از دغدغه های مردم استان اجرا و تکمیل فاضلاب برخی از شهرهای استان است که نمایندگان استان درخواست تخصیص بودجه مناسب برای رفع این معضل را داشتند و معاون اول رئیس جمهوراز طرف دولت متعهد گردید با تخصیص منابع مالی، طرح های فاضلاب شهرهای استان تا پایان دولت تکمیل شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: پرداخت عوارض آلایندگی مطابق قانون و بر اساس نظر کارشناسی، سرمایه گذاری برای توسعه صنعت توریسم و تفویض اختیارات بیشتر به مدیریت استان، استقرار دفاتر شرکت های بزرگ نفتی در استان، ساماندهی موضوع ته لنجی و توسعه شهرک های صنعتی در شمال استان از جمله دغدغه ها و درخواست های نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور معاون رییس جمهور در امور مجلس شورای اسلامی برگزار شد، استاندار بوشهر گزارشی از آخرین وضعیت استان و طرح های در دست اجرا ارائه کرد و به تشریح اقدامات انجام شده و نیز وضعیت کرونا در استان پرداخت.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*