پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
11 ربيع ثاني 1442
Thursday, 26 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » بوشهر » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها
  • شناسه : 302314
  • ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
نگذاریم دانشگاه فرهنگیان با نقش مهمی که دارد ضعیف باقی بماند
نگذاریم دانشگاه فرهنگیان با نقش مهمی که دارد ضعیف باقی بماند
عبدالکریم جمیری:

نگذاریم دانشگاه فرهنگیان با نقش مهمی که دارد ضعیف باقی بماند

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نگذاریم دانشگاه فرهنگیان با نقش مهمی که دارد ضعیف باقی بماند.

به گزارش دانشجونیوز؛ عبدالکریم جمیری با اشاره به دیدار خود با وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: توجه به مسائل سیاسی بیش از حد یا اعمال سلایق سیاسی قطعاً آموزش و پرورش را از اهداف اساسی‌اش دور نگه می‌دارد.

وی بابیان اینکه ضعف‌های امروز بخشی ناشی از بی‌توجهی به همین موضوع مهم است گفت: مدیر آموزش و پرورش باید با نگاه علمی معنوی و با استفاده از همه استعدادهای موجود در آموزش و پرورش مأموریت حقیقی آموزش و پرورش را دنبال کند و از وجود همه معلمین بهره‌مند شود و کاری نکند با دسته‌بندی‌های سیاسی از بسیاری از توانمندی‌های این نهاد محروم بماند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به نقش دانشگاه فرهنگیان افزود: در دیدار با وزیر آموزش و پرورش تأکید ما به وزیر این بود که دانشگاه فرهنگیان به معنی حقیقی تکلیفش روشن نیست و با هماهنگی وزارت علوم و تمهیدات لازم دانشگاه بتواند نقش مهم خودش را ایفا کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر بابیان اینکه دانشگاه فرهنگیان از هیئت‌علمی کافی برخوردار نیست افزود: دانشگاهی که از هیئت‌علمی در رشته‌های مورد نیازش برخوردار نباشد و توسط مدعوین اداره بشود قطعاً جایگاه حقیقی خودش را پیدا نمی‌کند.

جمیری با بیان اینکه در آموزش و پرورش هستند جوانان صاحب دانش با مدارک عالی که می‌توانند به عنوان هیئت‌علمی به‌کارگیری شوند اضافه کرد: باید زمینه ورود این‌ها به‌طور رسمی در دانشگاه فراهم شود و نگذاریم این دانشگاه با نقش مهمی که دارد ضعیف باقی بماند.

وی با تأکید بر ایجاد زمینه لازم در حوزه فعالیت‌های پرورشی تصریح کرد: یک پای مهم آموزش و پرورش در کنار فعالیت‌های آموزشی، فعالیت‌های پرورشی است و در این زمینه نیاز به تجهیزات و امکانات لازم و نیروی کارآمد و اعتبارات برای کار وجود دارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر بابیان اینکه مقرر شد تأکید بشود معاونت پرورشی وزارت به استان بوشهر توجه بیشتری داشته باشد گفت: گرچه تعداد دانش‌آموزان بوشهر کم است، ولی به لحاظ پتانسیل‌های استان باید آموزش و پرورش به ویژه بخش پرورش موردتوجه ویژه قرار بگیرد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*