پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹
11 ربيع ثاني 1442
Thursday, 26 November , 2020
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » استان » بوشهر » خبر فوری » خبر وسط
  • شناسه : 302341
  • ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۳
آغاز پلاسما درمانی بیماران کرونایی در استان بوشهر/ ذخیره خون در استان بوشهر ناپایدار است
آغاز پلاسما درمانی بیماران کرونایی در استان بوشهر/ ذخیره خون در استان بوشهر ناپایدار است

آغاز پلاسما درمانی بیماران کرونایی در استان بوشهر/ ذخیره خون در استان بوشهر ناپایدار است

سه شنبه ساعت 10 صبح افتتاحیه پلاسما درمانی و دریافت پلاسمای خون افراد بهبود یافته کرونایی برگزار می شود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ مسول روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان بوشهر از قابل قبول بودن ذخیره خون در استان و آغاز پلاسما درمانی بیماران کرونایی در استان بوشهر خبر داد.

مردانی روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان بوشهر گفت: چند روزی استان بوشهر با کمبود خون در بانک ذخیره خونی رو به رو شده بود که خوشبختانه با استقبال خوب مردم در حال حاضر ذخایر خون استان قابل قبول است.

وی افزود: میزان خون موجود در بانک خون استان قابل قبول است اما با توجه به محدودیت های به وجود آمده در شرایط کرونا قابل پیش بینی نیست و این میزان ناپایدار است.

مردانی گفت: میزان ناپایداری به نیاز بیمارستان ها بستگی دارد از طرفی بیماران تالاسمی نیز به صورت هفتگی به خون نیاز دارند بنابراین به طور قطع نمی توان گفت که بی نیاز به خون می باشیم.

وی بیان کرد: هرچند که خون به مدت ۳۰ روز قابل نگهداری است اما به دلیل کوتاه بودن عمر پلاکت خون، هر ۵ روز نیاز به خون دهی وجود دارد، حتی اگر به صورت هیجانی تعداد بالایی برای اهدا خون مراجعه کنند پس از ۵ روز عمر پلاکت تمام شده و نیاز دوباره به اهدا خون است و باید اهدا خون آگاهانه اتفاق بیوفتد یعنی طبق تقسیم بندی و طبق زمان بندی مراجعه کنند و همه با هم مراجعه نکنند.

مردانی گفت: سه شنبه ساعت ۱۰ صبح افتتاحیه پلاسما درمانی و دریافت پلاسمای خون افراد بهبود یافته کرونایی با حضور نماینده بوشهر و استاندار شهر بوشهر برگزار می شود که بیماران بهبود یافته می توانند با ارائه مدارک دال بر اینکه قبلا مبتلا به کرونا بوده و الان بهبود یافته اند به مراکز انتقال خون در شهر بوشهر مراجعه و پلاسمای خون خود را اهدا کنند.

وی در پایان تاکید کرد: چون پلاسما درمانی استاندارد های خاصی دارد تنها در مرکز استان بوشهر و اداره کل انتقال خون قابل انجام است که باید از مدت ۲۸ روز از بهبود افراد گذشته باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*