جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹
9 جماد ثاني 1442
Friday, 22 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » استان » ایران و جهان » بایگانی » بوشهر » خبر فوری » خبر وسط » قضایی » نظامی
  • شناسه : 302529
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
اعلام آمادگی بسیج استان بوشهر برای ارتقا آگاهی های حقوقی درجامعه
اعلام آمادگی بسیج استان بوشهر برای ارتقا آگاهی های حقوقی درجامعه

اعلام آمادگی بسیج استان بوشهر برای ارتقا آگاهی های حقوقی درجامعه

مسئول معاونت اجتماعی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر: بهترین اقدام برای پیشگیری از وقوع جرم، تلاش برای ارتقا آگاهی‌های عمومی و حقوقی در جامعه است که بسیج آمادگی دارد برای تحقق این هدف بزرگ به مجموعه قضایی استان کمک کند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ مسئول معاونت اجتماعی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در نشست با مسئول معاونت پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری استان گفت: سپاه و بسیج استان بوشهر آمادگی دارد برای ارتقا آگاهی‌های حقوقی به مجموعه قضایی استان کمک کند.

سرهنگ حسین قاسمی گفت: جرم و جنایت و افزایش این دو موضوع یک مسئله جدی جهانی است که مجموعه کشورها با آن مواجه می‌شوند و برای مقابله با آن لازم است تدبیر لازم اتخاذ شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: بهترین اقدام برای پیشگیری از وقوع جرم، تلاش برای ارتقا آگاهی‌های عمومی و حقوقی در جامعه است که بسیج آمادگی دارد برای تحقق این هدف بزرگ به مجموعه قضایی استان کمک کند.
معاون سپاه استان بوشهر در پایان از حمایت‌های دستگاه قضایی در زمینه اقدامات سپاه در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و امنیتی تقدیر کرد.

مسئول معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم اداره کل دادگستری بوشهر نیز در این نشست گفت: موفقیت در اجرای برنامه‌های پیشگیری از وقوع جرم نیازمند اقدامات ترکیبی و توأمان در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و پیشگیری‌های حقوقی و قضایی است.

الماس گشتاسبی افزود: لازم است از همه ظرفیت‌ها برای پیشگیری از وقوع جرم بهره گرفت که در این میان نیاز است تا از ظرفیت بسیج برای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی بیش از گذشته استفاده کرد.

وی سپاه را بازوی دادگستری در مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانست و یادآور شد: مشارکت فعال مجموعه نیروهای سپاه و بسیج در طرح‌ها و برنامه‌های مختلف امنیتی و اجتماعی پشتوانه مهمی در پیشبرد اهداف دستگاه قضایی است.
این مقام مسئول اضافه کرد: سپاه بازوی توانمند نظام اسلامی است که در تمام عرصه‌ها حضور مؤثر خود را ثابت کرده و امروز نیز یکی از فعالان عرصه پیشگیری از جرائم و آسیب‌های اجتماعی است.

معاون اداره کل دادگستری بوشهر در این نشست از اجرای طرح مصلحین قرآنی در استان بوشهر جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه خانواده خبر داد و گفت: در این طرح مصلحین آموزش دیده قرآنی به عنوان معتمدین تأثیرگذار در مناطق مختلف به عنوان بازوی دادگاه خانواده در این زمینه نقش ایفا می‌کنند.
انتهای پیام/

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*