چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹
14 جماد ثاني 1442
Wednesday, 27 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 302646
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷
  • نویسنده : شقایق خواجه
مسئولین دانشگاه فرهنگیان را به دید بنگاه کاریابی می بینند
مسئولین دانشگاه فرهنگیان را به دید بنگاه کاریابی می بینند
یادداشت دانشجویی/ شقایق خواجه

مسئولین دانشگاه فرهنگیان را به دید بنگاه کاریابی می بینند

مسئولین در این چند سال فقط به چشم یک بنگاه کاریابی به دانشگاه مهم فرهنگیان نگاه کرده اند در صورتی که مرکز رشد و پیشرفت کشورمان همین دانشگاه می‌باشد.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ شقایق خواجه/ دیروز در رسانه ها نامه ای منتشر شده است که در آن وزیر محترم علوم خواستار حذف دانشگاه فرهنگیان شده و عجیب تر اینکه نامه را به رهبر انقلاب فرستاده اند!

ظاهرا جناب وزیر در این مدت باقی مانده ی دولت و پس از این همه گمنامی خواسته اند خودی نشان داده و بگویند بله بنده هم به فکر پیشرفت آموزش و پرورش می باشم.

آقایان هیئت دولت بیکارند، حوصله شان که سر می‌رود یا نامه ای مملو از خزعبل می نویسند برای رهبر یا با حاشیه‌سازی و درگیر کردن قشری از جامعه با آن موضوع سر خودشان و ملت را برای مدتی گرم می‌کنند و اینگونه بود که ۸ سالِ سیاه دولت تبخیرِ امید گذشت.

جناب وزیر در نامه شان فرموده اند به جای اینکه معلم از دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش شود از ظرفیت فارغ التحصیلان بقیه دانشگاه ها استفاده کنیم تا این گونه از توسعه غیرکارشناسی جلوگیری شود!

باید به ایشان عرض کرد جناب همیشه وزیرِعلوم، دانشجویی که ۴سال در دانشگاه فرهنگیان درس خوانده و برای عرصه ی معلمی تربیت شده است غیر کارشناسی است یا آن کسانی که از نهضت سوادآموزی یا فلان دانشگاهِ آزاد جذب این شغل حساس می شوند؟!

جنابان مسئولین در این چند سال فقط به چشم یک بنگاه کاریابی به دانشگاه مهم فرهنگیان نگاه کرده اند در صورتی که مرکز رشد و پیشرفت کشورمان همین دانشگاه می‌باشد.

آقای وزیر فکر کرده اند دانشگاه فرهنگیان هم مثل کارت سوخت دولت آقای احمدی نژاد است که جناب روحانی آنرا حذف و بعد از چندسال هم با هزینه بسیاربالایی از جیب مردم دوباره آن را احیا کرد.

اگر این دانشگاه حذف شود دیگر نمیشود با تحمیل میلیاردها تومان هزینه هم آنرا احیا کرد؛ اما دردناکتر از اظهارات آقای وزیر، حرف های نسنجیده ی دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها و به اصطلاح انقلابیون می‌باشد که می فرمایند چه مشکلی دارد که از دیگر دانشگاه ها هم معلم جذب شود؟ چرا روی دانشگاه فرهنگیان اینقدر حساسیت نشان می‌دهید؟
باید عرض کنیم این دانشگاه اگر مهم و شغل معلمی آنقدر حساس نبود که این همه حرف و حدیث و مخالفت ها بر سر آن وجود نداشت.

شاید بهترباشد همگی برگردیم و یک بار هم که شده سخنرانی رهبر انقلاب در یکی از دیدارها با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان را بخوانیم:
دانشگاه فرهنگیان را مسئولین جدّی بگیرند؛ دانشگاه فرهنگیان را -که تولیدکننده‌ی معلّم است- جدّی بگیرند؛ هرچه میتوانند برای این سرمایه‌گذاری کنند؛ به یک لحاظ، اهمّیّت این دانشگاه از همه‌ی دانشگاه‌های دیگر بیشتر است.
۱۳۹۶/۰۲/۱۷

 متاسفانه هر جا که سخنان رهبری را جدی نگرفته ایم دشمنان و نفوذی هایشان در داخل از همان نقطه به کشور ضربه زده اند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*