جمعه, ۳ بهمن , ۱۳۹۹
9 جماد ثاني 1442
Friday, 22 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 302712
  • ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
  • نویسنده : پریسا حیاتی نسب
بسیج اثبات یگانگی دین و سیاست است
بسیج اثبات یگانگی دین و سیاست است
یادداشت دانشجویی/ پریسا حیاتی نسب

بسیج اثبات یگانگی دین و سیاست است

بسیج فقط نماد دین و مذهب نیست؛ بلکه اثبات یگانگی دین و سیاست است.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ پریسا حیاتی نسب/ به فرموده امام خمینی (ره):《مملکت اسلامی همه‌اش باید نظامی باشد و تعلیمات نظامی داشته باشد… همه جا باید این طور بشود که یک مملکتی بعد از چند سالی که بیست میلیون جوان دارد، بیست میلیون تفنگدار داشته باشد و بیست میلیون ارتش داشته باشد…》

ارتشی از جوانان، که به وقت جنگ همه آماده به خط و در زمان صلح، همه در خدمت رسیدگی به مستضعفین. در این مکتب هر کس خود یک ارتش می شود به حکم خدا، برای قیام در راه خدا. قیامی برای رفع فقر و گرسنگی، برای تحقق حقوق اجتماعی هر فرد در جامعه. برای این موارد لازم نیست که اسلحه به دست بگیریم باید عقل و منطق را به کار بگیریم. بسیجی که برای خدمت به مردم از خود مردم به وجود آماده، نباید از مردم بی خبر باشد.

نباید سقف های ویران فقیرا را ببیند و راحت بگذرد. آن جا که فریاد کودکی در بی کسی فقط خدا را صدا می کند از ظلم قانون بشری، خط مقدم بسیجی است. باید ارتش جوانان خود مجری عدالت شود بی آن که قانون کشور را بشکند.

سرزمینی که از هزاران لاله‌ی سرخ، قوت گرفته و ریشه در حق دارد باید جوانه هایش از امید و بالندگی، سرشار باشند. باید برای تحقق عدالت حق مستضعفان همه بسیج شوند.

هر کاری که بر زمین مانده را باید بسیجی به دوش بگیرد تا مردم آنان را باور کرده و با اعتماد امور مملکت را به آنان بسپارند.

بسیج فقط نماد دین و مذهب نیست. بلکه اثبات یگانگی دین و سیاست است. کمرنگ شدن اهمیت دین در جامعه امروز ما به علت قصور در عملکرد و بیان شیوای تفکر بی نظیر دین اسلام در سیاست جامعه بوده است؛ که این چنین غرق در تفکرات بیهوده شده ایم.

عدم ارتباط با نسل جدید و نشناختن خواسته ها و علایق آنان سبب شده تا بسیج در جامعه امروزی بسیار منزوی شود. نهادی که که برای همه جامعه به وجود آمده اگر نتواند حداکثر جامعه را جذب کند یعنی در او عیبی وجود دارد. این عیب چه در عملکرد باشد چه در فکر و ارتباط، نتیجه‌اش می شود همین قبولیت حداقلی.

زمان برای هیچ کس از حرکت نمی ایستد، تا به خطای خود پی ببرد؛ بلکه با سرعت خود به او یاد می دهد که باید همیشه آماده و آگاه به عملکرد خود باشد.

در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، به جای تکرار تقویم، بهتر است به این بپردازیم که آیا بسیج امروز تا چه اندازه توانسته انتظارات رهبران انقلاب اسلامی در جامعه برای مردم را برآورده کند؟!

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*