یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹
4 جماد ثاني 1442
Sunday, 17 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » استان » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » فرهنگی
  • شناسه : 303405
  • ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۴
عمده شخصیت و هویت معلمی در محیط دانشگاه فرهنگیان ساخته می شود/ ما باید با عملکرد خود برنامه ریزان جامعه را به سوی دانشگاه فرهنگیان جذب کنیم
عمده شخصیت و هویت معلمی در محیط دانشگاه فرهنگیان ساخته می شود/ ما باید با عملکرد خود برنامه ریزان جامعه را به سوی دانشگاه فرهنگیان جذب کنیم
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر:

عمده شخصیت و هویت معلمی در محیط دانشگاه فرهنگیان ساخته می شود/ ما باید با عملکرد خود برنامه ریزان جامعه را به سوی دانشگاه فرهنگیان جذب کنیم

اکبر مولایی در نشست مجازی با دانشجویان گفت: عمده شخصیت و هویت معلمی در محیط دانشگاه فرهنگیان و در فعالیت های فوق برنامه این دانشگاه ساخته می شود.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ زهرا زیارتی/ اکبر مولایی، رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر در نشست مجازی با دانشجویان این دانشگاه، ضمن تبریک روز دانشجو و خیرمقدم به جدید الورودها بیان کرد: ما باید با کارکرد خود در آموزش و پرورش، برنامه ریزان جامعه را به سوی دانشگاه فرهنگیان جذب کنیم.

گفتنی است در این جلسه از چرایی ۲۵ درصد کسری حقوق و تعلق نگرفتن سرانه به دانشگاه فرهنگیان و چرخیدن این دانشگاه با این مقدار کسری برای ارتقا زیرساخت های آموزشی سوال شد که اکبر مولایی در پاسخ اذعان داشت: سیاست ها و تصمیمات کسری ۲۵ درصدی در شورای مرکزی دانشگاه گرفته می شود و به استان ها ابلاغ می شود. بارها در جلسات مرکزی این موضوع بیان شده و استدلالی که مطرح شده این بوده که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شده، از کمک هزینه تحصیلی ای که به دانشجومعلم پرداخت می شود، ۴۵ درصد برای هزینه اداره دانشگاه و ۵۵ درصد کمک هزینه دانشجو هزینه شود.

نکته حائز اهمیت این جلسه که بحث زیادی در آن بود ارتقاء زیرساخت ها و تلاش برای رفع مشکلات کلاس های آنلاین و خرید سرورهای متعدد برای تقویت سامانه lms بود که رئیس دانشگاه فرهنگیان در این باره عنوان کرد: علاوه بر رفع مشکلات زیرساختی، ما به یک فرهنگ اینترنتی نیز نیازمندیم. همه ی ما باید کمک کننده برای ارتقای فرهنگ اینترنتی باشیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای یکپارچه شدن سیستم دانشگاه های کشور همگی ملزم به استفاده از یک برنامه خاص می باشیم تا راحت تر تحت کنترل و تمرکز مرکز باشیم.

ایشان ضمن پاسخگویی به سوالات جدید الورود ها از جمله زمان صدورحکم و ادامه ثبت نام آنها اعلام کردند که اطلاعات تکمیلی در اختیار دانشجومعلمان قرار خواهد گرفت.

مولایی در خصوص نامه اخیر وزیر علوم به رهبر انقلاب، ضمن اعلام مخالفت خود مبنی بر حذف دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: عمده شخصیت و هویت معلمی در محیط دانشگاه فرهنگیان و در فعالیت های فوق برنامه این دانشگاه ساخته می شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان بوشهر افزود: با احترام به همه ی دانشگاه ها، معلمانی که در محیط تربیت معلم نبوده اند، نمی توانند معلمانی کامل باشند.

مولایی در پایان خاطر نشان کرد: رسالت دانشجومعلم های دانشگاه فرهنگیان سنگین تر می شود وقتی تنها دانشگاهی که مقام معظم رهبری در آن حضور می یابند، دانشگاه فرهنگیان است. دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان باید در عرصه عمل نشان دهند که ما در طراز معلمی با بقیه دانشگاه ها قابل مقایسه نیستیم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*