دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰
6 شوال 1442
Monday, 17 May , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار مهم » استان » بوشهر » خبر فوری » خبر وسط » دیلم » سیاسی » گزارش » گناوه
  • شناسه : 303779
  • ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
اطمینان مردم به حوزه درمان ضعیف است/ چرا حق و حقوق قانونی پرستاران را پرداخت نمی کنید؟
اطمینان مردم به حوزه درمان ضعیف است/ چرا حق و حقوق قانونی پرستاران را پرداخت نمی کنید؟
عبدالکریم جمیری در دیدار با اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری بوشهر:

اطمینان مردم به حوزه درمان ضعیف است/ چرا حق و حقوق قانونی پرستاران را پرداخت نمی کنید؟

پرستاری جزء مشاغل سخت و زیان آور است و در شرایطی که بیشترین فشار ناشی از بیماری کرونا بر دوش پرستاران قرار گرفته است، نباید شاهد گلایه و نارضایتی این قشر زحمتکش از عدم پرداخت حق و حقوق قانونی شان باشیم.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ عبدالکریم جمیری، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در دیدار با اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری بوشهر گفت: در شرایط خاص کرونایی که مردم دچار آسیب جدی شده اند کادر درمان حقیقتا جهاد کردند و نشان دادند که در مواقع بحران و خطر پای کار مردم ایستاده اند.

عبدالکریم جمیری عنوان کرد: در بین کادر درمانی پرستاران از یک همت والا تر و از یک زحمت طاقت فرسا تر برخوردارند، سخت ترین ماموریت در عرصه درمان در بدترین حالات یک بیمار را پرستار بر عهده می گیرد و با تلاش خود امید به زندگی را در آن زنده نگه می دارد.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در دشتستان اضافه کرد: با تمام وجود از زحمات کادر درمان صمیمانه تشکر می کنم و به روح شهیدان جلیل القدری که در میدان جهاد سلامت تا پای جان ایستادند درود می فرستم.

وی ادامه داد: بر خلاف این که پرستاری جزء مشاغل سخت و زیان آور است؛ اما در استان بوشهر قوانین آن برای بیشتر پرستاران اجرا نمی شود، نباید در شرایطی که بیشترین فشار ناشی از بیماری کرونا بر دوش پرستاران قرار گرفته است شاهد گلایه و نارضایتی این قشر زحمتکش از عدم پرداخت حق و حقوق قانونی شان باشیم. دانشگاه علوم پزشکی استان ملزم به پیگیری و پرداخت حقوق و معوقات کادر درمان است.

جمیری با اشاره به عدم رضایت خویش از حوزه درمان استان بوشهر، خاطر نشان کرد: متاسفانه امروز از آنچه که در حوزه درمان استان بوشهر وجود دارد راضی نیستم و مردم هیچ اطمینانی به سیستم درمان ما ندارند. امکانات بیمارستان ها و مراکز درمانی استان بوشهر اصلا درخور شأن مردم شریف این استان که بیشترین درآمد سرانه تولید کشور را دارد نیست، بنده از این رنج می برم که شخصی در بیمارستان برای نبود تجهیزات و یا ضعف مدیریت ما جان خود را از دست بدهد.

این مقام مسئول بیان کرد: بخشی از مسائل و مشکلات حوزه درمان به دلیل کمبود منابع مالی و بخش عمده ای به دلیل عدم پیگیری های مدیران است، اگر مدیران حوزه درمان استان پیگیری بیشتر و بهتری در مرکز کشور داشتند قطعا امکانات بیشتری را برای استان بدست می آوردند.

وی تصریح کرد: زیبنده شبکه بهداشت و درمان استفاده از نیروهای موقت و شرکتی نیست، باید راه حل هایی اتخاذ گردد تا در حوزه درمان ضمن تبدیل وضعیت نیروهای موقت، از نیروهای کارآزموده و متخصص استفاده شود.

اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری بوشهر نیز در این نشست درخصوص مشکلات جامعه پرستاری استان از جمله عدم پرداخت معوقات و اضافه کاری پرستاران و عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری صحبت کردند.

در پایان این نشست به مناسبت میلاد باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اهدای لوح از زحمات و تلاش های پرستاران استان قدردانی نمود.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*