چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
7 ذو القعدة 1442
Wednesday, 16 June , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دل نوشته دانشجویی
  • شناسه : 303763
  • ۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
  • نویسنده : زینب حسن پور
روز سفیدپوشان سبزقامت خجسته باد
روز سفیدپوشان سبزقامت خجسته باد
دل نوشته دانشجویی/ زینب حسن پور

روز سفیدپوشان سبزقامت خجسته باد

امروز، روز سبزقامتان سفید پوش وارسته های عطوفت و مهربانی است که با قامتی استوار این وظیفه سنگین را بر دوش می کشند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ زینب حسن پور/ پرستار؛ امروز روز سبزقامتان سفید پوش وارسته های عطوفت و مهربانی است که با قامتی استوار این وظیفه سنگین را بر دوش می کشند.

پرستاری یعنی عجین شدن عشق و مهر و عاطفه با علم و تجربه و درایت و چه خوش ترکیبی است این حرفه.

پرستار بودن هنر می خواهد؛ وقتی که با بیماران همدرد می شوی تا بر بوم دردهایشان، لبخند را نقاشی کنی، تا بیماران به سلامتی نزدیک شوند در دلِ بی خوابی ها وخستگی هایت.

اما در این روزهای سخت و اوج این اپیدمی کرونا می دانم که چه سختی ها را تحمل می‌کنید. گاه شانه هايتان زیر اینهمه سختی‌ می لرزد ودر سکوت اشک می ریزید وگاه مجدانه همراه سایر همکارانتان علیرغم همه نارسایی ها وسختی ها با صبوری در جهت استقرار نظام سلامت تلاش می کنید و پرچم دار عرصه سلامت هستيد.

زخم‌ های روی صورتتان را دیده‌ایم و خستگی را در چشمان مهربانتان نظاره‌گر بوده ایم؛ اما می دانیم که با دلهای پرامید پا به پای بیماران به جنگ تن به تن با این ویروس منحوس می روید و تا پیروزی بر صحنه ی مبارزه ایستاده اید.

فرشته سفید پوش مهربانی!
چه خون دلها خورده ای با فوت هریک از بیمارانت وچه اشک های شوقی که از بهبودی آنها ريخته ای. آه! آن زمانی که همکارانت را میبینی که با این بیماری دسته وپنجه نرم می‌کنند و چه بسا که پرپر شده اند در این راه، دیده ام که چگونه با قلبی‌ آکنده از درد با شاخه گلی بدرقه شان کردی به سوی خانه ابدی…‌!

شما ناجی دلسوز بیماران، خود نیز درگیر این بیماری شده اید در راه نجات بیماران، سخت است؛ اما باز هم صبور باشید که ما دل به صبوریتان بسته ایم، ما کنارتان هستیم و دست های پرتوان و مهربان شما را به گرمی می فشاریم.

در وصف شما همین جمله مقام معظم رهبری بس که فرموده‌اند:
“این حرفه پرستاری، ترکیب عجيبی است. از یک سو ترکیبی از رحمت و عطوفت و مهربانی ومراقبت و از سوی دیگر دانش ومعرفت و تجربه ومهارت”.

فرشته های سلامتی! 
روز پرستار و میلاد الگوی صبر و عشق وایثار، دُر درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم های به خون نشسته ی صحنه کربلا، حضرت زینب کبری (س) بر شما مبارک و فرخنده باد امید که در سایه الطاف حضرتش همواره در آسمان آبی سلامتی بدرخشید.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*