یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹
4 جماد ثاني 1442
Sunday, 17 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 304241
  • ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
  • نویسنده : محمود خدری
مکتبی به فراخنای تاریخ
مکتبی به فراخنای تاریخ
یادداشت/ محمود خدری

مکتبی به فراخنای تاریخ

کسی باور نمی کرد که روزی فرزند زاده روستای قنات ملک شهرستان استان کرمان، این چنین مانند خورشیدی تابنده در جهان بتابد و نام خودش را برای همیشه جاودان کند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ محمود خدری/ چه کسی باور می کرد که روزی فرزند زاده روستای قنات ملک شهرستان استان کرمان روزی این چنین مانند خورشیدی تابنده در جهان بتابد و نام خودش را برای همیشه جاودان کند.

آری از مردان الهی که سبک زندگی خود بر توحید و خداشناسی بنا کرده‌اند نه تنها بعید نیست، که یک کار عادی است، گرچه ما دنیا دوستان با حجاب های روزانه خود همواره چنین انسانهایی که یک شب ره صد ساله را می پیمایند، خارق العاده‌ می دانیم و قرنها عقب و غافل از این هستیم که انسان به عنوان خلیفه الله برای رسیدن به چنین مقامتی شایسته بوده و خواهد بود.

اینجاست که افراد بزرگ و بزرگ منش و آزاده ای همچون سردار شهید سلیمانی بر اساس صبغه الهی این مسیر را یک شب طی کرده و مقام خلیل اللهی خود را به نحو احسن به نمایش واقعی می گذارد تا ما انسان‌های عصر جدید این نکته را بار دیگر یادآور بشویم که: “رسد آدمی به جایی که بجز خدا نبیند”.

بر اساس همین ایده است که حاج قاسم سلیمانی روستای قنات ملک، جهانی می شود. فرمانده شجاعی که یکی از بزرگترین فرمانده هان جنگ تحمیلی بوده، ناگهان جهانی می شود. جهانی بودن او بیشتر به زمان بعد از ۸ سال دفاع مقدس است؛ چرا که تا آن زمان حاج قاسم یک فرمانده بسیار معمولی است.

شروع جهانی شدن

استارت جهانی شدن او درست زمانی است، که جنگ به اتمام می رسد. پایان جنگ برای سردار دلها در سال ۶۷ هنگامی که ۳۲ سال سن داشت با لشکر ۴۱ ثارالله به مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در مرز ایران و افغانستان می رود. آن هم زمانی که برای همرزمان وی در سال ۶۷ جنگ به اتمام رسیده است؛ ولی در این حماسه که درست با پایان جنگ شروع می شود دوران نوینی را در میادین نبرد آغاز می کند.

حاج قاسم به علت همین رشادت مبارزه با اشرار مواد مخدر در مرز ایران و افغانستان در سال ۱۳۷۶ از سویی فرماندهی کل قوا از کرمان به تهران فراخوانده شده و مسئولیت سپاه قدس به اواگزار می شود.

اقدامات منطقه ای و جهانی حاج قاسم بعد از گرفتن حکم فرماندهی سپاه قدس برای امنیت منطقه دست به اقدامات زیر می زند:

۱) تقویت بسیج مردمی در عراق به نام حشد الشعبی

۲) تقویت بسیج مردم سوریه

۳) تقویت حزب الله لبنان و نیروهای خودجوش فلسطینی

۴) همراه کردن روسیه به عنوان یکی از حامیان مقاومت در منطقه

۵) مبارزه با گروه داعش و تروریست‌ها در منطقه و پایان دادن به نیروی داعش

آنچه گفته شد تنها بخشی از اقدامات این سردار بزرگ در منطقه و جهان بود. تقویت حزب الله لبنان که ثمره عینی آن شکست رژیم صهیونیستی در جنگ ۲۲ روزه حزب الله است.

نابودی داعش و کنترل منطقه نیز به دست نیروهای مردمی منطقه از اقدامات مهم دیگر این سردار اسلام در منطقه است. همین اقدامات دلسوزانه این سردار رشید باعث شد امروز مقاومت اسلامی در جهان نهادینه شود.

مکتبی که تا همیشه تاریخ خواهد ماند و آنچه این مکتب و سردار ما را جهانی کرده به طوری که حتی مخالفان نظام نیز در مقابل وی سر تعظیم فرود آورده اند، اندیشه هایی بود که به عنوان مبادی این مکتب شناخته می‌شد.

اندیشه های تربیتی مانند رنگ خدایی داشتن زهد و تقوا، ساده زیستی، توجه به اسلام ناب محمدی، مطیع محض ولایت، اعتقاد به خرد جمعی، بهره گیری از خرد ورزی و عقل اندیشه اسلامی باعث شد که سیدالشهدای مقاومت ما امروز در جهان با القابی مانند شبح فرمانده، فرمانده بی سایه، فرمانده مرموز بین المللی، خواب خوش راحت را از صهیونیست ها بگیرد وخود را در قلوب مردم آزاده جهان جایی دهد.

راهش مستدام باد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*