چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
7 جماد ثاني 1442
Wednesday, 20 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت
  • شناسه : 304314
  • ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۰
حاج قاسم محبوب آزادگان جهان
حاج قاسم محبوب آزادگان جهان
یادداشت دانشجویی/ محمدرضا بنافیان

حاج قاسم محبوب آزادگان جهان

همانطور که با شهادت همت و باکری و چمران، جبهه مقاومت از نیرو خالی نشد، از خون حاج قاسم هم میلیون‌ها نهال آزادی‌خواه در این بوستان، آبیاری خواهد شد.

به گزارش” دانشجونیوز“؛  محمدرضا بنافیان/ عقربه‌ی کوچک ساعت، عدد ۸ را نشانه رفته بود که سرکی به صفحه موبایل لعنتی انداختم. پیامکی را از یکی از دوستان دریافت کرده بودم. محتوای پیام به این شرح بود: «حاج قاسم، پر پر شد!»

صورتم مثل گچ سفید شد. ضربان قلبم به شدت شتاب گرفت. انگار ماشین زمان از حرکت، باز مانده بود. بهت‌زده بودم. شتابان سمت تلویزیون رفتم. روبان مشکی کنار صفحه شبکه خبر، خط بطلانی بود بر اندک امیدی که به زنده بودن حاجی داشتم. اندک طاق و توانی هم که برایم مانده بود، از کف دادم و روی دو زانو به زمین افتادم. ناخودآگاه، سیل اشک‌هایم سرازیر شد. همچون مادر جوان از بر رفته، زار زار می‌گریستم.

درست به مثابه تک‌تک لحظات این یکسالی که بر من گذشت. درس مثل همین الان، که بغض گلویم را گرفته است و اشک در کاسه چشمانم، حلقه زده است.
هیچ‌گاه به مخیله‌ام خطور نمی‌کرد، در غم از دست دادن فردی که تاکنون او را از نزدیک ندیده‌ام، آنچنان بسوزم که گویی رفیق چندین ساله‌ بوده‌ایم.

آری، می‌دانم، این حبی است که به علت درجه‌ی بالای ایمان حاج قاسم و رشادت و شجاعت‌هایش در جبهه‌ی نبرد با دشمن، در قلب همه‌ی ایران، ریشه دوانده است. چه زیبا فرمود آن خلف برحق پیر خمین که «شهادت، پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود».

حتی افرادی که از روی جهالت، روزی به مدافعان حرم خرده می‌گرفتند که چرا به سوریه می‌روید؟ یا مخالف شعار مرگ بر آمریکا بودند؛ حالا خوب، عمق دشمنی جبهه استکبار با مردم ایران را درک کرده بودند و هم‌صدا و هم‌عقیده با ۸۵ میلیون نفر دیگر، فریاد انتقام و خونخواهی سر می‌دادند.

البته که حاج قاسم، تنها تعلق به ما ایرانی‌ها نداشت بلکه مردمان آزاده در سرتاسر گیتی پهناور، شیفته و دلباخته‌ی مرام و مسلک او بودند. آن جوان فرانسوی که در تجمع جلیقه‌زردها پوستر حاج قاسم را در دست داشت، بانگ عدالت‌خواهی و ظلم‌ستیزی وی را شنیده بود که با وجود ملیت و احتمالا مذهب متفاوت، مهر او در دلش رسوخ کرده بود.

دشمنان ما تصور کردند که با شهادت ناجوانمردانه‌ی ذوالفقار سیدعلی، جبهه مقاومت بی مالک اشتر از هم خواهد پاشید. زهی خیال باطل، که این مرز و بوم پر از آرش و رستم‌هایی است که افسانه‌ها را به واقعیت تبدیل کرده‌اند. اگر در گذشته، داستان آرش کمانگیر را فقط به‌عنوان یک افسانه خیالی برایمان بازگو می‌کردند، حالا جا دارد که داستان حماسه‌های تک‌تیرانداز‌های ایرانی همچون شهید محمد احمدی جوان در بوکمال و حلب و خانطومان را در دفاع از حرم بی‌بی جانمان، حضرت زینب کبری(س) برای آیندگان در کتاب‌های درسی به عنوان یک روایت عینی تعریف شود که با جان‌فشانی‌هایشان، مرزهای جبهه مقاومت را تا بلندی‌های جولان بسط دادند.

همانطور که با شهید شدن همت و باکری و چمران، جبهه مقاومت خالی از نیرو نشد، از خون حاج قاسم هم میلیون‌ها نهال آزادی‌خواه در این بوستان، آبیاری خواهد شد و ان‌شاالله این مسیر با رویش‌های جدید تا ریشه‌کنی آل سعود و رژیم منحوس صهیونیستی و ظهور منجی عالم بشریت و آزادی قدس ادامه خواهد داشت.

گرگ‌ها خوب بدانند که این ایل غریب
ره صد ساله‌ی خون پدران است همی
چه بس از حلقه‌ی عشاق که سر نیک بباخت
چه بس از حلقه‌ی پاکان که به خون رزم کهن را بشتافت
رخ معشوقه جلا داد به شمشیر فزون

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*