چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
7 جماد ثاني 1442
Wednesday, 20 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 304432
  • ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
انتظار بکشید! ما هم منتظریم
انتظار بکشید! ما هم منتظریم
یادداشت/ هوشنگ رستم‌پور شهیدی

انتظار بکشید! ما هم منتظریم

على‌رغم همه پيش‌بينى‌هاى دشمنان، ترور مغز متفکر ایران در زمینه صنعت هسته‌ای و ساخت سلاح دفاعى و موشكى، ضربه‌ای به برنامه هسته‌ای ایران وارد نمی‌کند.

به گزارش “دانشجونیوز؛ هوشنگ رستم‌پور شهیدی/ ویژگی‌های شهید فخری‌زاده و تصویری که دشمن از ایشان داشت چه بود که اينچنین به شهادت رسیدند؟

بمب هسته‌اى، دیپلماسی انفعالی يا اقتدار و غرور ملى

جنگی میان ایران اسلامى و دشمنان داخلى و خارجى در جریان است که اهمیت کمتری از رویارویی‌های مستقیم هشت سال دفاع مقدس ندارد. این جنگ بر سر تمام موضوعات مهم و جنجال‌ برانگیز یعنی برنامه هسته‌ای و موشکی و دفاعى ایران و نیز نقش منطقه‌ای است.

وقتی از ترور صحبت می‌کنیم یعنی حذف عامدانه و عالمانه‌ی سرمایه‌های ارزشی از کشور، و استکبار با هر هزینه و شکلی سعی می‌کند این سرمایه‌های ارزشی را حذف کند.

در طول ٤٢ سال گذشته، ۱۸هزار شهید ترور در انقلاب اتفاق افتاده است و نهال کوچک انقلاب درخت تنومندی گرديده است كه دلیل این تنومندی پرداختن درست به اندیشه و مکتب شهدا بوده است.

وقتی اسرائیل در سالهای ۲۰۱۰ و بعد از آن ترور تعدادی از دانشمندان هسته‌ای ایران را مهندسی می‌کرد، حامیان این اقدام معتقد بودند زمانی که دیپلماسی‌های چندچانبه، پیشرفت چندانی ندارد این ترورها روند برنامه هسته‌ای ایران را کُند خواهد کرد.

در این راستا اسرائیل شرایط کنونی را فرصتی برای حذف برجسته‌ترین مغز متفکر هسته‌ای و دفاعی ایران برای محقق ساختن چندین هدف به‌صورت هم‌زمان دانست. چون كه شخصیت دکتر فخری‌زاده یک شخصیت جامعی بود که سه ویژگی را با هم داشت.

ویژگی اول اینکه ایشان دانشمند هسته‌ای و دانش فیزیک هسته‌ای را متفکرانه می‌دانست.

ویژگی دوم ایشان صفا، حالات عرفانی، خلق‌وخو، ویژگی‌های اخلاقی و عرفانی بود.

ویژگی سومی که شهيد دكتر حاج محسن فخرى‌زاده داشت، توان بسیار بالای مدیریتی که می‌توانست تیم‌های مختلف علمی را جمع کند و در زمینه‌های مختلف دستاوردی را به نتیجه برساند.

بنابراين مهمترين هدف استكبار از ترور اين عنصر علمی کم‌نظیر تأثیرگذاری بر برنامه هسته‌ای و موشکی ایران و کند کردن روند پیشرفت آن و چه‌بسا متوقف کردن آن با توجه به جایگاه او در این زمینه است.

ولی على‌رغم همه پيش‌بينى‌هاى دشمنان، ترور مغز متفکر ایران در زمینه صنعت هسته‌ای و ساخت سلاح دفاعى و موشكى، ضربه‌ای به برنامه هسته‌ای ایران وارد نمی‌کند چرا كه ایشان مطالعات فلسفی و عرفانی، حوزه‌های اخلاقی و معرفتی داشتند به‌گونه‌ای که در فلسفه‌ی علم، صاحب ایده بودند و و در حوزه معرفتی، نگاه توحیدی به جریان‌های زندگی و کاری داشتند.

خط قرمز شهید فخری‌زاده، ظالم و مظلوم بود و اين نگاه، آمریکا را هم در پرونده‌های مهم ایران ناکام گذاشت و ترامپ برای پايان دوره مجبور شد برای خود دستاوردسازی کند و آن، اين ترور كور بود.

این نگاه درست است که موجب می‌شود تحلیل و پیش‌بینی مقام معظم رهبرى از آینده همواره درست ازآب دربیاید که در پيام تسليت ترور فرمودند: “پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخش‌هایی که وی بدانها اشتغال داشت را همه‌ی دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند.”

اما از سوى ديگر سازمان ملل و کشورهای اروپایی خواستار حفظ آرامش و خویشتن‌داری جمهورى اسلامی ايران شده‌اند در حالى كه “نشانه‌های جدی مسئولیت اسرائیل” در ترور دانشمند هسته‌اى، شهيد فخری‌زاده وجود دارد. و در متن پیام امام خامنه‌ای عاملان ترور “مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه” خوانده شده‌اند و پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن را امر فرمودند.

حسن روحانى معتقد است که ایران در “دام توطئه” نخواهد افتاد و در سياستى منفعلانه به تبع کشورهای اروپایی و سازمان ملل متحد به دنبال فرونشاندن تنش ظاهرى و سازش هستند.

نتيجه اينكه بهترين مسير، راه و صراط قرآن است كه امام خامنه‌اى ترسيم فرمودند؛ علاج این دشمنی هم یک چیز بیشتر نیست و آن «فَاستَقِم کـَما اُمِرتَ»؛ ایستادگی [است]. خداوند متعال به پیغمبرش در مقابل این مشکلات فرمود: فَاستَقِم کـَما اُمِرتَ وَ مَن تابَ مَعَک؛ استقامت، ایستادن.

البتّه ایستادگی سختی‌هایی هم دارد، نه اینکه کار آسانی است؛ لکن تسلیم شدن، سختی‌های بیشتری دارد؛ فرقش هم این است که شما در راه استقامت و مقاومت هر سختی‌ای که متحمل بشوید، خدای متعال به شما اجر خواهد داد: ذٰلِکَ بِاَنَّهُم لا یُصیبُ‌هُم ظَمَاٌ وَ لا نَصَبٌ وَلا مَخمَصَةٌ فی سَبیلِ ‌اللهِ‌ وَلایَطَئونَ مَوطِئًا یَغیظُ الکُفّارَ وَ لا یَنالونَ مِن عَدُوٍّ نَیلًا اِلّا کُتِبَ لَهُم بِه! عَمَلٌ صٰلِح. هر سختی‌ای که شما تحمل بکنید، یک عمل صالح است؛ در حالی که اگر تسلیم دشمن بشوید، سختی‌هایتان هیچ اجری هم پیش خدای متعال ندارد، بلکه تن به ظلم دادن مجازات هم دارد.

در آخر، پيام ملت ايران هم، يک كلام از قرآن است و آن اينكه «انتظار بکشید! ما هم منتظریم!» (وَانْتَظِرُوا إِنَّا مُنْتَظِرُونَ). تا ببینیم کدامین پیروز می‌شوند و کدامین شکست می‌‏خورند.

شما در انتظار خام شکست ما باشید و ما در انتظار واقعى عذاب الهى براى شما هستیم که یا از دست ما خواهید کشید و یا مستقیما از طرف خداوند قادر متعال، ان شاءالله.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*