چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
7 جماد ثاني 1442
Wednesday, 20 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » دانشگاه ها » یادداشت دانشجویی
  • شناسه : 304524
  • ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
گویا مذاکره چی ها در حراج وطن با پهلوی و قاجار مسابقه گذاشته‌اند
گویا مذاکره چی ها در حراج وطن با پهلوی و قاجار مسابقه گذاشته‌اند
یادداشت دانشجویی/ پریسا حیاتی نسب

گویا مذاکره چی ها در حراج وطن با پهلوی و قاجار مسابقه گذاشته‌اند

روزی با هزار امید و وعده های رنگارنگ، با کسانی بر سر میز مذاکره نشستند که در بدنامی رقیب ندارند و در عوض حاصل یک عمر رنج و زحمت دانشمندان هسته‌ای که برای این سرمایه ملی جان خود را فدا کردند؛ فقط یک امضاء را تضمین گرفتند.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ پریسا حیاتی/  تا بوده ایرانی، برای پاسداشت ارزش ها و آرمان های خود جان فدا کرده و می کند. جمعه های تلخ تقویم ایران هر بار تلخ‌تر می شود؛ اما عبرت از این جمعه ها کمتر می شود.

روزی با هزار امید و وعده های رنگارنگ، با کسانی بر سر میز مذاکره نشستند که در بدنامی رقیب ندارند و در عوض حاصل یک عمر رنج و زحمت دانشمندان هسته‌ای که برای این سرمایه ملی جان خود را فدا کردند؛ فقط با یک امضاء تضمین گرفتند.

این همه حجم از جهالت و خیانت طبیعی نیست، شاید هم در حراج وطن با پهلوی و درباریان قاجار، مسابقه گذاشته‌اند و ما بی خبریم!

کسانی که معیشت مردم را در این شرایط بحرانی کرونا، به انتخابات آمریکا گره زدند تا برای انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد ایران، شرایط را برای کسب قدرت خود آماده کنند. دقیقا همین کسانی هستند که این روزها بسیار می گویند:《 رئیس جمهور اختیاری از خود ندارد》.

پس چرا از الان برای کسب همین مقام خود را به آب و آتش می زنید؟
از این قشر باید ترسید؛ چرا که برای کسب خواسته‌های خود جان و مال مردم که هیچ، تمام ایران را تقدیم دشمن می کنند. همان هایی که نخوانده برجام را امضاء کردند و در ۲۰ دقیقه هم تصویب.

برای این قشر، شهادت امثال شهید محسن فخری زاده که او را به عنوان پدر هسته‌ای ایران نمی شناسند، اصلا بد نیست؛ چرا که در نبود او راحت‌تر می توان به فعالیت های بُتُنی خود ادامه دهند. بماند، که همین شهید در این روز ها، در حال تلاش برای دستیابی به واکسن ویروس کرونا بوده است و به مرحله تست انسانی پیش رفته بوده است.

ترور های اخیر، اقتصاد فلج و دولتی بی تدبیر همه تنها گوشه‌ای از تاوان امضای برجام است. وقتی تمام اطلاعات کشور از اقتصاد گرفته تا اطلاعات نیروهای نخبه خود را براساس توافق نامه های الحاقی در برجام، به سازمان ملل ارائه کردند، کسی فکر نکرد که این سازمان ملل را همان دشمنان ایران یعنی خود صهیونیست های تروریست، اداره می کنند؟

در اوایل سال ۱۳۹۷، منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند؛ اما عملیات او موفق نبوده است.

در این باره وبگاه «واللا نیوز» گزارش داده بود که عوامل موساد پیش از این نیز تلاش کرده‌اند یک دانشمند هسته‌ای ایرانی به نام «محسن فخری‌زاده مهابادی» که مسئول راکتور اتمی تهران است را ترور کنند.

این وبگاه اذعان کرده بود تمام دانشمندان هسته‌ای ایرانی که پیشتر ترور شدند یا سوء قصدی علیه جان آنها انجام گرفته، عملیات آن توسط عاملین موساد اجرا شده است.
مقامات اطلاعاتی خارجی موساد به «واللا» گفته بودند که فخری‌زاده در لیست ترور موساد قرار داشت.

براساس این گزارش، نام فخری‌زاده از طریق لیست سازمان ملل در اختیار موساد قرار گرفته بود. وی در این لیست تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» معرفی شده بود.

محسن فخری‌زاده تنها دانشمند هسته ای ایرانی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی ۲ سال پیش خود به زبان آورده و مدعی شده بود؛ شهید فخری زاده، روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می‌کرده است.

دانشمندی را که ایرانی ها خود امروز بعد از شهادتش، شناختند به لطف مذاکره چی ها، سال ها قبل در لیست ترور دشمن قرار گرفته است.

حالا از این دولتمردان می شود انتظار داشت که خدمتی برای ایران انجام دهند؟ آیا اصلا لیاقت پست و مقام در جمهوری اسلامی ایران را دارند؟ تا کی تاوان انتخاب اشتباه ما را خدمتگزاران صادق وطن، پس بدهند؟!

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*