چهارشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۹
7 جماد ثاني 1442
Wednesday, 20 January , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر فوری » خبر وسط » یادداشت
  • شناسه : 304604
  • ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
كار خدا بود
كار خدا بود
یادداشت/ هوشنگ رستم‌پور

كار خدا بود

کار بسیار عالی، جالب و به‌هنگام مردان نادر در روزی غرورآفرین، 22 دی ماه. جنوبی‌ترین نقطه‌ی کشور و مرزدارانی سبز پوش که خط مرزی‌شان آب است و خط قرمزشان‌ هم!

به گزارش” دانشجونیوز؛ هوشنگ رستم‌پور شهیدی/

كار خدا بود،
کار بسیار عالی، جالب و به‌هنگام مردان نادر در روزی غرورآفرین

جنوبی‌ترین نقطه‌ی کشور و مرزدارانی سبز پوش که خط مرزی‌شان آب است و خط قرمزشان‌ هم!

«دی» به ماهی برای تاریخ‌سازی مردم غیور ایران اسلامی تبدیل شده و حماسه‌های آن در اذهان ملت ایران و بلکه جهانیان جاودانه شده اند.
٢٢ دى‌ماه مصادف است با حماسه دستگیری تفنگداران آمریکا در جزیره‌ی فارسی، اتفاقی که ۲۲دی ۱۳۹۴ رخ داد. آنچه در این اتفاق برای رهبر انقلاب حائز اهمیت و واجد ارزش قدردانی است، پاسخ متناسب و مقتدرانه به تجاوز و زیاده‌خواهی دشمنان با اتکا به «هویت» و «قدرت» درونی است.

خلیج فارس و تنگه هرمز یک آبراه بین‌المللی بوده و حفاظت از آن به عهده کشور‌های منطقه است و حضور نیرو‌های بیگانه، آمریکا و ائتلاف غرب نوعی تعدی و تجاوز به حقوق کشور‌های منطقه است. وقتی این نظامیان وارد آب‌های ما شدند شناور‌های کوچک ایرانی با تعداد نیروی کمتر مانند عقاب آنها را محاصره و دستگیر کردند و این ده تفنگدار در مقابل ۵-۶ جوان پاسدار سر تسلیم فرود آوردند. بعد از آن صدای عجز و التماس مقامات سیاسی‌شان شنیده شد که طی تماس‌هایی تقاضای آزادی این تفنگداران دریایی را می‌کردند و در همان روز‌ها خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» در تحلیل عملیات غرورآفرین جزیره فارسی نوشت «واکنش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نقطه‌ای روی داده که فقط چند ده کیلومتر با خاک عربستان سعودی، کویت و بحرین فاصله دارد و نشان می‌دهد که نیرو‌های مسلح ایران این منطقه را شدیدا وجب به وجب کنترل می‌کنند. اگر نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این نقطه از آمریکایی‌ها بیمی نداشته باشد قطعا نیرو‌های مسلح بحرین و کویت و یا حتی عربستان سعودی عددی به حساب نمی‌آیند که سپاه پاسداران بخواهد از آنها واهمه داشته باشد».

روزنامه‌ی صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در این‌باره نوشت: “این سپاه پاسداران بود که حرف آخر را زد. آنها فیلم تفنگداران تحقیرشده‌‌ی آمریکایی و اسیرکنندگان آنها را که رفتاری انسانی با ملوانان داشتند نشان دادند و به این طریق سپاه با یک تیر دو نشان زد”

جو بایدن، معاون وقت باراک اوباما پس از اطمینان از آزادی در مصاحبه با شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز گفت که «از ایران بابت این اتفاق عذرخواهی نمی‌کنیم».

ثبات و ایستادگی و ان‌شاء‌الله کار جهادی وظیفه‌ ما است. کار بسیار درست، خلیج فارس است دیگر!

امام خامنه‌اى فرمانده معظم کل قوا در ستایش شجاعت فرزندان خود، پاسدارانی که ملوانان آمریکایی را بازداشت كردند، فرمودند: «بچه‌ها شجاعت به خرج دادند، فقط هم شجاعت نبود. شجاعت همراه با ایمان و همراه با درک به‌هنگام. یعنی در وقت عمل کردن. خیلی از کارهای ما انجام می‌گیرد منتها نه در وقت خودش. وقتی در کاری تأخیر افتاد آن وقت دیگر فایده‌ای ندارد. شما به‌لحظه عمل کردید، بسیار کارتان عالی و جالب بود و درست در وقت خودش هم این کار انجام گرفت. خدای متعال پشت گردن آنها زد و آنها را به آبهای ما کشاند که شما را به جانشان بیندازد و آن‌طور دست‌هایشان را روی سرشان بگذارند. این حادثه کار خدا بود و در وقت خوبی انجام گرفت و شما هم عالی عمل کردید. زنده باشید».

نكته ارزشمند و درس ماندگار در بيانات مقام معظم رهبرى آنجاست كه فرمودند: «کسانی که مسئولین سیاست هستند، در همه‌ی عرصه‌های جهانی همین‌جور عمل کنند؛ مراقب تجاوز دشمن باشند و ببینند کجا تجاوز میکند، کجا دارد از خطوط تجاوز می‌کند، و با قدرت جلویش را بگیرند».
۳۰ دی ۹۴

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*