چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹
20 رجب 1442
Wednesday, 3 March , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » استان » ایران و جهان » خبر وسط
  • شناسه : 304919
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
  • منبع : فارسبه گزارش دانشجو
طرح شفافیت آرا نمایندگان کارشناسی بیشتری شود/ رأی مثبت دادم
طرح شفافیت آرا نمایندگان کارشناسی بیشتری شود/ رأی مثبت دادم

طرح شفافیت آرا نمایندگان کارشناسی بیشتری شود/ رأی مثبت دادم

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به طرح شفافیت آرا رای مثبت دادم گفت: اگر روی طرح کار کارشناسی بیشتری شود و در کمیسیون همه مسائل و موارد مربوط به آن بررسی و چکش کاری شود، می‌توان طرح را تحت همین عنوان یا عنوان دیگری دوباره در مجلس مطرح کرد.

به گزارش دانشجونیوز؛ عبدالکریم جمیری در گفت‌وگو با خبرنگاران از رأی مثبت خود به طرح شفافیت آرای نمایندگان خبر داد و اظهار داشت: اعتقاد ما این است نه تنها مجلس بلکه همه دستگاه ها و متولیان امور و سیستم های اجرایی، تقنینی و قضایی مردم را امین خودشان بدانند و مباحث و مسائلشان را تا آنجایی که منافع ملی و امنیتی اجازه دهد با مردم در میان بگذارند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: این یک فرصت برای نظام است که مسؤولین مبرا باشند از همه مسائلی که ممکن است آنها را از مسیر اصلی خدمت خارج کند.

وی با بیان اینکه باید همه مسائل در پیشگاه ملت شفاف و روشن باشند تا آنجایی که منافع ملی آسیب نبیند گفت: طرح شفافیت آرا نمایندگان مدت‌ها پیش مطرح شده بود و برای در اولویت قرار گرفتن آن بنده و ۴۹ نفر دیگر از نمایندگان تقاضا کردیم که طرح با اولویت در مجلس پیگیری شود و به همین جهت تقاضای نمایندگان به رای مجلس گذاشته شد و نمایندگان با اکثریت آرا با آن موافقت کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر بیان داشت: طبق آیین نامه طرح در اولویت قرار گرفت و کلیات طرح شفافیت آرا در صحن مجلس مطرح شد و متأسفانه کمتر از دو سوم نمایندگان حاضر در جلسه  به طرح رأی مثبت دادند و با اختلاف سه رأی کلیات طرح در صحن مجلس رأی نیاورد.

جمیری بیان داشت: اعتقاد من این است اکثریت مجلس با شفافیت آرا معتقد هستند چون از ۲۳۴ نفر حاضرین ۱۶۳ نفر رأی مثبت دادند، ولی ممکن است بعضی نمایندگان این طرح را کامل ندانسته‌اند و ضعف‌هایی در آن دیده‌اند و به آن رأی منفی داده‌اند.

وی با بیان اینکه به طرح شفافیت آرا رای مثبت دادم گفت: اگر روی طرح کار کارشناسی بیشتری شود و در کمیسیون همه مسائل و موارد مربوط به آن بررسی و چکش کاری شود، می‌توان طرح را تحت همین عنوان یا عنوان دیگری دوباره در مجلس مطرح کرد. شفافیت  نیاز امروز ماست و مجلس باید قبل از سایر قوا در این زمینه پیش قدم شود.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*