چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹
20 رجب 1442
Wednesday, 3 March , 2021
۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » خبر وسط » یادداشت دانشجویی
  • شناسه : 305104
  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
  • نویسنده : زینب حسن پور
روز کنده شدن ریشه های فاسد
روز کنده شدن ریشه های فاسد
یادداشت دانشجویی/ زینب حسن پور

روز کنده شدن ریشه های فاسد

روز ۲۲ بهمن، روز سرنوشت ملت ایران و روز فروپاشی نظام پوسیده ستمشاهی و کنده شدن ریشه های فاسد دودمان سیاه و پلید از کشور ایران است.

به گزارش “دانشجونیوز“؛ زینب حسن پور/ در سال ۱۳۵۷ ایران یکی از دوره‌های استثنایی جهان را گذرانید؛ حادثه بزرگ قرن که معادلات سیاسی استکبار، در ادامه سیاست سلطه وتقسیم استعماری جهان را بر هم زد.

روز ۲۲ بهمن، روز سرنوشت ملت ایران و روز فروپاشی نظام پوسیده ستمشاهی و کنده شدن ریشه های فاسد دودمان سیاه و پلید از کشور ایران است.

۲۲ بهمن سرفصلی برجسته در تاريخ سیاسی ایران و نقطه عطفی در روند مبارزات ملت غیور ایران می باشد که به برکت خون های مظلومان و تلاش اقشار مختلف جامعه و به رهبری بنیانگذار فقید و بزرگ، با اندیشه ای ژرف، به پیروزی عظیم انقلاب اسلامی دست یافتند و به حکومت مستبدانه شاهنشاهی و خيانت های بی نظیر پهلوی ها به تاریخ و مردم ایران فائق آمدند و تصمیم گرفتند سرنوشت خود را در زیر پرچم مقدس اسلام رقم بزنند.

“وَ سَیعلمُ الذینَ ظَلموا اَیِ مُنقَلبِ یَنقَلبون”. نهضتی که امام خمینی ره پایه گذار و‌پرچمدار آن است، توانست غبار از چهره اسلام زدوده و سیمای حقیقی و درخشان آن را پس از ۱۴ قرن به جهان تشنه عدالت بنمایاند.

۲۲بهمن ۵۷ روز به عطف رسیدن نهضت آزادی و اسلامی مردم ایران به رهبری بزرگ مرد تاریخ امام خمینی (ره) است همچنان که ایشان در سخنرانی تاریخی خود فرمودند: ايران اسلامي آباد و آزاد و مورد غبطه جهانيان را بسازیم.

در این روز دو دولت بدون هیچ مرز بندی در مقابل هم قرار گرفتند؛ یکی دولتی که پشتوانه و عامل مشروعیت خود را از دست داده و از قدرت نظامی محروم گشته و با انقلابی عظیم رو به رو بود و دیگری دولتی که متکی به رهبری الهی و توده های میلیونی مردم که به جای قدرت نظامی، تنها به ارتش مردمی وابسته بود.

با پیروزی انقلاب اسلامی موجی از اضطراب و ترس در دلهای جهان خواران پدید آمد آنهایی که به دنبال موقعیت استراتژیک ایران در منطقه بودند و دولت ستمشاهی را پایگاهی مطمئن برای سلطه خود می‌دانستند.

اکنون همان تئوریسین ها و سیاستمداران اروپایی و آمریکایی به ضرورت پذیرش و تحمل واقعیت انقلاب و جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی تاکید دارند.

حال در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی وظیفه سنگین و دشوار محافظت از آرمان‌های امام عظیم شأن انقلاب (ره) برعهده ماست که در سایه رهبری خردمند و فرزانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و عمل به فرمایشات ایشان انقلاب اسلامی را به دستان صاحب اصلی آن امام زمان (عج) برسانیم و این روز بزرگ را که تجلی فخر و عزت‌ ایرانیان و مسلمانان است را به نیکی پاس بداریم‌.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
” توصیه‌ی مؤکّد اینجانب اتحاد کلمه است؛ مسئولین کشور و دست‌اندرکاران مسائل عمده‌ی کشور اتحاد کلمه داشته باشند؛ ملّت عزیزمان، اتحاد کلمه‌شان را حفظ کنند. بحمدالله همین اتحاد کلمه‌ی ملّت ایران توانسته‌ است بسیاری از مشکلات را از پیش پا بردارد؛ بعد از این هم بایستی این اتحاد کلمه وجود داشته باشد، مسئولین هم هماهنگ و هم‌صدا با هم حرکت بکنند”.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*